KANCELÁŘ

Email:kancelar@siliconhill.cz
Telefon:+420 724 782 500

Koleje Strahov, blok 1,
1. patro, kancelář SU,
č. dveří 40 (na konci chodby vpravo) Google-map

Články

Centrála SH zasedala ve fitku

Pavla Slezáková | 30. Květen 2011 | Akce - 3 komentáře
Pavla Slezáková (PR) dává dopomoc Radimu Roškovi (předseda SH) při benchpressu, zdroj: T.Čižinský

Pavla Slezáková (PR) dává dopomoc Radimu Roškovi (předseda SH) při benchpressu, zdroj: T.Čižinský

Monotónní prostředí klubovny na bloku 7 může někoho omrzet a tak Tomáš Čižinský (vedoucí Fitcentra Silicon Hill) přišel s nápadem uspořádat jednu z nedělních schůzek Centrály Silicon Hill ve Fitcentru. Samozřejmě spojenou s tím, že členové protáhnou své kostry na strojích.
Jak se ukázalo, nápad to byl dobrý., protože protažení těla sportem  je opravdu důležité pro správné fungování organismu jako celku. Pravidelní návštěvníci fitka neměli se stroji ani s většinou cviků problémy, ale  „fitkoví debutanti“ na některé stroje vrhali zprvu nedůvěřivé pohledy.  Avšak díky odborné pomoci zkušeného trenéra našli v sobě kus potřebné odvahy, aby k nim usedli a vyzkoušeli si počítačem dávno zapomenuté svalové partie svých těl.
Po lehkém kruhovém tréninku s protažením asi hlavních svalových skupin  se členové Centrály SH shromáždili v zadní místnosti, aby si prošli naplánovaný program s lehkým brainstormingem na zamýšlenou letní teambuildingovou akci pro aktivní členy klubu Silicon Hill spojenou s grilováním.

Petr Hodač (Vzdělání) si oblíbil veslovací stroj s vodou, zdroj: T. Čižinský

Petr Hodač (Vzdělání) si oblíbil veslovací stroj s vodou, zdroj: T. Čižinský


Zasedání Akademického senátu ČVUT na Strahově

Pavla Slezáková | 28. Květen 2011 | Akce - Buď první, kdo vloží komentář
Prezident SU, Tomáš Zloch, při úvodním slovu, zdroj: Milan Havlík

Prezident SU, Tomáš Zloch, při úvodním slovu, zdroj: Milan Havlík

Ve středu 25. května 2011 se historicky poprvé konalo zasedání Akademického senátu ČVUT (AS) v prostorách Studentské unie (SU). K této příležitosti byli senátoři pozváni do Školicího centra klubu Silicon Hill na Strahově.
Hned v úvodu zasedání po půl druhé se ujal úvodní řeči Tomáš Zloch, prezident SU, který v pár větách představil přítomným široké spektrum aktivit SU. Zdůraznil především volnočasové činnosti studentů a unikátnost největšího studentského sdružení při vysoké škole v ČR.
Senátoři během schůze projednali svůj naplánovaný program.
Po skončení hlavního programu si SU připravila krátkou exkurzi v areálu strahovských kolejích. Zájemci navštívili Fitcentrum Silicon Hill na bloku 2, kde si mnozí povzdechli, že tak hezkou posilovnu oni za svých studií bohužel neměli. V Audiovizuálním centru si návštěvníci poslechli studentskou i amatérskou hudební tvorbu, která je nahrávána přímo ve studiu ve volném čase členů AVC. V prostoru klubu Čajovna na bloku 6 již na příchozí čekali čajovníci s ochutnávkou těch nejlepších kousků.  A nechyběla ani návštěva Bastlírny, která díky spolupráci správců se školou pomáhá především studentům FEL při zpracování seminárních a bakalářských prací.
Na úplném závěru se zástupci SU sešli s některými členy AS u půllitru dobře vychlazeného zlatavého moku.
Cíl netradičního místa pro zasedání AS, aby získali senátoři širší povědomí o působnosti SU, byl splněn. A pokud do budoucna bude v AS zájem některé z dalších zasedání pořádat opět na Strahově, klub Silicon Hill opět rád poskytne své prostory, protože si plně uvědomuje, že působnost studenských organizací by měla fungovat v úzké spolupráci se školou.

Zasedání AS ČVUT ve Školicím centru Silicon Hill, zdroj: Milan Havlík

Zasedání AS ČVUT ve Školicím centru Silicon Hill, zdroj: Milan Havlík


Team Silicon Hill na Lipno DRAGON BOAT RACE

Pavla Slezáková | 23. Květen 2011 | Akce - 4 komentáře

V rámci podpory teamového ducha vypravil klub Silicon Hill své členy předposlední květnový víkend na Lipno DRAGON BOAT RACE 2011.
Dračí lodě, přestože jsou v Číně známým pojmem přes 2000let, získavají oblibu v moderní podobě až v posledních pár letech. Vzhledem k tomu, že pro nejrychlejší výkony je třeba maximální synchronizaci dvaceti pádlujících s bubeníkem a kormidelníkem, je tento sport právem považován za nejteamovější na světě.

Cesta na start, zdroj: Radim Roška

Cesta na start, zdroj: Radim Roška

Posádka Silicon Hill startovala v červené. Při tréninkové projížďce ráno se spíše zkoušelo rozmístění pádlujících na vyhovující strany a pozice v lodi samotné, pak už jen zbývalo domluvit tempo při startu a vyzkoušet synchronizaci.
Závod probíhal pavoukouvým systémem tak, aby si všechny přihlášené posádky zkusily závod na 200m třikrát. První rozjížďka byla spíše rozpačitá, protože docházelo k rozkolu pravé a levé strany, první řady nasadily občas rychlejší tempo, takže zadní část lodi nestíhala a ve výsledku skončila loď Silicon  Hill předposlední v této rozjížďce. Na druhý pokus to bylo po obědě již mnohem lepší a přestože se nepodařilo stlačit čas druhé rozjížďky pod minutu, postup do E finále byl zajištěn. Právě tuto finalovou rozjížďku se podařilo již vyhrát a dostat se s výsledným časem pod minutu.
Všechny přihlášené lodě měly možnost startovat v podvečer také v závodě na 1000m. Protože sil již značně ubylo, spojil se team Silicon Hill se spřátelenou posádkou IAESTE do jedné lodi a tu nazvali zvesela „Cecilka“. Pod heslem „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ se podařilo úspěšně dojet do cíle v této náročnější trati.
Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí na webových stránkách pořadatelů. Ačkoli na absolutní vítěze teamu Škodováků chybělo v závodě na 200m asi dvanáct vteřin a na 1000m zhruba půl druhé minuty, všichni zúčastnění se shodují, že víkend na Lipně si velice užili. A to nejen kvůli pádlování či krásnému prostředí jižních Čech, ale také díky přátelské atmosféře i tradičním špekáčkům na otevřeném ohni. Doufejme jen, že do příštího ročníku se opět podaři sehnat skvělou partu nadšenců, kteři se obléknou do klubových barev a vyrazí na perfektně zorganizované závody dračích lodí.

Team Silicon Hill po vítězství v E finále, zdroj: Radim Roška

Team Silicon Hill po vítězství v E finále, zdroj: Radim Roška


Výherci dubnoveho kola soutěže se Strahováčkem

Pavla Slezáková | 12. Květen 2011 | Ostatní - 4 komentáře

Jak už bylo řečeno, tak redakce Silicon Hill obnovila soutěž se Strahováčkem. Jedná se o takový druhý level a oblíbená postavička se neschovává jen na našem křemíkovém kopečku, ale na různých místech po Praze. Do uzávěrky dubnového kola dorazily všechny odpovědi správné. Strahováček seděl opravdu na lavičce před NTK v Dejvicích.

Výherci byli vylosováni ze všech správných odpovědí.
Prvním šťaslivcem je Michal Havrlík (UID: 16680), na pěkném druhém místě skončil v tomto kole Mirko Holásek (UID: 20537) a štěstí se usmálo ještě na Víta Šulce (UID: 21240).

Vylosovaným gratulujeme, o vyzvednutí výhry budou informováni mailem.

Ostatní ale nemusí zoufat, Strahováček si už připravil svou květnovou, záludnější schovku!


PRAŽSKÝ MAJÁLES 2011 – volba krále

Pavla Slezáková | 12. Květen 2011 | Akce - 4 komentáře

Snad jen slepí a hluší by přehlédli konání Majálesu 2011 v pražské Stromovce v pátek 6.5. 2011.
Již během čtvrtečního večera začaly na travnaté ploše v Holešovicích vyrůstat stany, stánky a pódia. Hlavní areál s placeným vstupem byl oplocen a univerzitní free zóna byla v noci hlídána ochrankou. V pátek ráno se jen dolaďovalo, aby si všichni mohli užít Majálesový průvod. Králové, jejich družiny i s alegorickými vozy si dali dostaveníčko na Náměstí Republiky, odkud vyrazili do místa konání.  Kazdá universita byla odlišována barvou a naše lví komando ČVUT bylo v modré!
Zóna ČVUT byla díky koordinátorce Táně Havlové opravdu vymazlená a lákala kolemjdoucí na formuli, wii, stojní hry, „chill out“ ve fatboyi, ale i možnost zaskákat si rytmu oblíbené písně s programem Stepmania.
Během slunečného odpoledne museli králové splnit několik zábavných disciplín – každá universita si připravila nějakou zajímavou soutěžní hru, dále kandidáti  předvedli své charisma při tanci s Misskami a se svou družinou měli za úkol postavit lidskou pyramidu.

Na oddělení zrna od plev došlo při volné soutěžní disciplíně. Kandidát z VŠE předvedl společně s několika slečnami křepčení, které se podobalo tanci. Kandidáti z ČZU a UK shodně recitovali modifovanou verzi proslulé české klasiky „Máj„. Ovšem až kandidát ČVUT, Toom da Moa, dokázal publikum přivést do varu, když na hlavním pódiu dokázal pouze s pomocí svých úst rozepnout 15 podprsenek během jediné minuty! Tímto se zapsal nejen do paměti přihlížejících, ale také do Guinessovy knihy rekordů! Bohužel, jak se později ukázalo, ani tento úspěch na vítězství nestačil. O vítězném kandidátovi totiž rozhodl počet vybraných útržků vstupenek, které pro krále družina sbírala. Styl VŠE, který rozhodně neodpovídal fair play, rozhořčil ostatní kandidáty natolik, že v zákulisí těsně před vyhlášením chtěli vyhlásit triumvirát! Toom da Moa v souladu se svým mottem „Se mnou bez pohlavních nemocí“ vhodil při posledním výstupu na hlavní stage do publika desítky kondomů. Před zraky diváků přijal gratulace rektorů a primátora hl. města Prahy kandidát VŠE, Bobek Veliký (Pavel Bobkoff).

Toom da Moa se zapisuje do Guinessova knihy rekordů, zdroj: Ladislav Vlček

Toom da Moa se zapisuje do Guinessova knihy rekordů, zdroj: Ladislav Vlček

A snad právě díky způsobu volby moc velký aplaus nesklidil. Nezbývá tedy věřit, že do příštího ročníku zvolí organizátoři spravedlivější výběr krále.
A co na to náš rektor, pan Havlíček? „ČVUT sice nevyhrálo, ale je stejně nejlepší!“, zvolal do mikrovonu bezprostředně po vyhlášení výsledků. Děkujeme za tato povzbudivá slova a věříme, že mezi studenty se do příštího ročníku najde kandidát, který ostatní zmákne malíčkem levé ruky :-)

A jak kontroverzně a slunečně vidí Majáles ČZU je možné si přečíst v jejich internetovém zpravodajství.

Reportáž o hudební stránce Majálesu zpracoval dobře třeba portál topzine.cz


Pět nových televizních programů

Pavla Slezáková | 12. Květen 2011 | Ostatní - 4 komentáře

Strahovskou sítí se šíří pět nových programů, z toho čtyři ve FullHD kvalitě. V neděli prvního května spustila vysílání televizní stanice Metropol TV, která si klade za cíl přinášet informace z Hlavního města. Vysílá v síti číslo 4 na programové pozici, která dříve patřila stanici O2 info.

Kromě toho jsme, jako jedni z prvních, pořídili televizní kartu pro novou normu DVB-T2 a naladili experimentální vysílání ČRa na 25. kanále.
Výsledkem je rozšíření programové nabídky o FullHD verze čtyř hlavních
českých stanic: ČT HD, Nova HD, Prima HD a Barrandov HD. Každá stanice
má FullHD rozlišení 1920x1080i, datový tok minimálně 6 Mbps. Jak
samotné vysílání, tak i šíření signálu v síti SH, má charakter veřejného
experimentu, takže může být kdykoli vypnuto nebo překonfigurováno.


Pozvánka na studentský festival FELfest 2011

Pavla Slezáková | 11. Květen 2011 | Akce - 12 komentářů

Fakulta elektrotechnická si dovoluje pozvat všechny studenty a přátelé ČVUT na studentský vestival FELfest, který se koná 16. června 2011 15. září (*) na Kulaťáku v Dejvicích.

Akce je určena současným i budoucím studentům. Kdo přijde, může se těšit z hudební produkce na Kamila Střihavku, kapelu Wohnout či Visací zámek, ale zájmu přichozích neunikne ani fireshow. Součástí doprovodného programu budou i hračky pro dospělé! Za všechny jmenujme elektroformuli či buginu sestavenou právě  studenty, letecký stimulátor a v neposlední řadě můžete i nahlédnout do laboratoře blesku a to není zdaleka vše!

Veškeré informace budou již brzo na webových stránkách, prozatím můžete potvrdit svou účast na facebooku.

*) V souvislosti s plánovanou blokádou byl, z důvodu bezpečnosti a dopravní nedostupnosti, festival přesunut na 15. září. Kapely a veškerý program zachováme v původním rozsahu.


Strahovská meteostanice slaví 1. narozeniny!

Pavla Slezáková | 11. Květen 2011 | Projekty - 8 komentářů

Určitě jste si už všimli, že nám pro naše informativní potřeby nějakou tu dobu běží služba, která nám radí, jaké že to máme za okny počasí. Mnozí si již na fungování SH meteostanice zvykli a nechají se inspirovat při volbě vhodného oblečení pro svou návštěvu mimo prostory areálu kolejí, anebo využili historické údaje pozorování pro zpracování svých školních prací.

Meteostanice na střeše bl.4, zdroj: Radim Roška

Meteostanice na střeše bl.4, zdroj: Radim Roška

A kdo je tak bystrý a bleská mu hlavou, že máme na SH už nepřetržité roční pozorování teploty, tlaku, charakteru větru a kdo ví, co ještě? No jo a 12.05.2011 tomu bylo právě rok, kdy se nám podařilo nashromáždit přes půl milionů záznamů jednotlivých hodnot, které si můžete na našich weather.sh.cvut.cz stránkách kdykoli prohlédnout. A plánuje se v druhém roku života projektu tuto hranici překonat!

Stanice je jako taková sofistikovanější „lego skládačka“, a tak ji lze s úspěchem rozšiřovat a to se přesně plánuje právě do druhého roku života pozorování. A o co že to konkrétně půjde? Inu např. možnost měřit míru UV a solárního záření, které Ti napoví, jak je venku nebezpečné sluníčko. Dále možnost monitorovat, kolik nám napadlo množství sněhu, nebo relevantnější sledování teploty. A když se bude jó dařit, tak nám třeba na místě instalace přistane i webová kamera, která dá provozu další „rozměr“ pozorování.

Pohled z bloku 2, zdroj: Tomáš Čižínský

Pohled z bloku 2, zdroj: Tomáš Čižínský

A čeho se podařilo za ten rok provozu dosáhnout? Nejvíce si ceníme propojení s významnými institucemi, které shromažďují nejen amatérské meteorology. Například na stránkách CWOP si můžete porovnat „kvalitu“ našeho měření vůči jiným okolním stanicím.

Dále jsme zapojeni např. do programů projektu Weather Underground, AWEKAS či Wedaal. Většina archivuje naše pozorování i na své straně, a tak máme další zálohu námi naměřených dat. Za zmínku dále stojí, že odkaz na naši meteostanici najdete na portálech webů jako jakbude.net, meteo.amut.net, nebo amaterskameteorologie.cz.

Porovnání teplot, Zdroj: Lukáš Kužel (Firestone)- CWOP

Porovnání teplot, Zdroj: Lukáš Kužel (Firestone)- CWOP

A protože slavíme prvotiny, tak by bylo fajn si připomenout trochu statistických údajů, které nám napoví do jaké míry je tahle služba v kurzu V řeči čísel je to cca 400 návštěv za den, anebo prozatím 126 lidí, kteří si přidali facebook stránku stanice mezi své oblíbené.

Pokud se Vám článek líbil a nikdy jste o této službě neslyšeli, tak si určitě zařaďte stránky meteostanice mezi své oblíbené a sledujte vývoj počasí prostřednictvím webu, nebo nejrůznějších rozšíření (MacOS X, Firefox a Windows Vista/7) pro vaše osobní počítadlo

A s čím vyrukovat na závěr? Stále hledáme nějakého schopného „webaře“, který by dal spartánským stránkám slušivější kabátek. Najde se někdo takový… ? Ať se Vám projekt líbí a přejte mu hodně zdaru do dalších pětiletek a destiletek.

Pokud budete mít jakékoli připomínky, náměty, doporučení, tak neváhejte a pište správci provozu.

A JESTĚ SLÍBENÁ SOUTĚŽ:

Hledejte nejvyšší a nejnižší teplotu za náš rok měření, tzn. od počátku měření k datu 12.5. 23:55. Své odpovědi zasílejte na weather@sh.cvut.cz do konce května (31.5.2011). Ze všech došlých správných odpovědí budou vylosováni dva výherci, kteří obdrží obdrží klubové tričko Silicon Hill.

Lukáš Kužel (Firestone),

vedoucí projektu Meteostanice

Lukáš Kužel prezentuje Meteostanici na akci Prvák 2010, zdroj: Petra Kučerová

Lukáš Kužel prezentuje Meteostanici na akci Prvák 2010, zdroj: Petra Kučerová


Aktivita měsíce – duben

Pavla Slezáková | 11. Květen 2011 | Aktivita - 3 komentáře

Až do 10. května mohli členové klubu Silicon Hill posílat jména kandidátů na ocenění „Aktivita měsíce“ za duben.

Vzhledem k tomu, že nejvíce  členy klubu zaujal festival SHOW, tak nikoho nepřekvapí,  že nejvíce hlasů obdrželi shodně Lubomír Jiřišta a Viktor Bohuslav Bohdal, hlavní organizátoři této akce. Letošní ročník byl opravdu vydařený, dokonce přálo počasí a tak přišla spousta diváků.
V mailové schránce se objevila dále jméno Tomáš Jedlička za výraznou pomoc při organizaci SHOW, Jiřího Prášilíka a Tomáše Čižínského za zorganizování soutěže Strahov Strongest man i  Dominika Mališe za nový support. a v neposlední řadě patří pochvala i Tomáši Fialovi, který po celé odpoledne manažoval kapaly při SHOW.

Vítězové budou oceněni na nejbližší schůzi představenstva. (pravděpodobně 18.5. 2011)

Připomínáme, že nominace na ocenění aktivity měsíce mohou členové klubu Silicon Hill posílat až do 10. června 2011 a to na email aktivita(at)siliconhill.cz.


MEZI BLOKY – pozvánka

Pavla Slezáková | 8. Květen 2011 | Akce - 9 komentářů
plakát MEZI BLOKY, zdroj: Pod-O-Lee

plakát MEZI BLOKY, zdroj: Pod-O-Lee

Náš spřátelený klub Pod-O-Lee pořádá v úterý 10.5. 2011 již pátý ročník studenského festivalu MEZI BLOKY konaný, jak název napovídá, na prostranství podolské koleje. Heslo všech předešlých festivalů, včetně letošního, je „Od studentů pro studenty!“.
Festival je určen tedy především pro studenty, ale i pro další lidi, kteří se chtějí přijít pobavit, poslechnout vystoupení kapel a odreagovat se při doprovodném programu.

Na co vše se letos můžete těšit?

Na pódiu vystoupí vítěz soutěže studentských kapel – kapela Cultivar a spolu s ní další interpreti:

Aleš Brixi
Tříčtvrteční Nutrie
Alžbětiny Sosny
100%, One hundred percent (UK/CZ)
Ready Kirken

Bude pro Vás připraven doprovodný program s různými atrakcemi, soutěžemi a závěrečným překvapením. Občerstvení bude za bezkonkureční studentské ceny a 1. hodinu poteče pivo za pouhých 15 Kč.

Začátek festivalu je naplánován na 15. hodinu a vstup jako tradičně ZDARMA a zvání jsou opravdu všichni!

Více průběžně aktualizovaných informací se dozvíte na stránkách http://www.mezibloky.cz


PARTNEŘI