KANCELÁŘ

Email:kancelar@siliconhill.cz
Telefon:+420 724 782 500

Koleje Strahov, blok 1,
1. patro, kancelář SU,
č. dveří 40 (na konci chodby vpravo) Google-map

Články

Silicon Hill pořadatelem Zimních olympijských her v roce 2018!

CML | 12. Říjen 2015 | FlaSH - 7 komentářů
Nejčtenější přísun občasných informací,
které jsou většinou možná pravdivé.

O tom, že vzhledem k nedostatku profesionálních organizačních schopností se rozhodl Mezinárodní olympijský výbor (MOV) odebrat pořadatelská práva pro konání ZOH 2018 jihokorejskému městu Pchjongčchang, už se ve sportovních kuloárech šušká nějakou dobu. Redaktorům FlaSHe se však po přibližně měsíčním pátrání, především díky skvělému mediálnímu obrazu klubu Silicon Hill v Číně, podařilo odhalit dosud přísně střežené tajemství - korejci totiž po vlastním selhání mohli doporučit zástupné místo konání ZOH 2018. A na intervenci Číny doporučili právě Silicon Hill!
Redaktoři FlaSHe pro své čtenáře ukořistili pár utajovaných fotek z urputných příprav a vyzpovídali bývalého vysoce postaveného člena klubu, který k celé věci poskytnul fundované vyjádření. Jelikož si jmenovaný pochopitelně nepřál být jmenován, budeme ho v následujícím intervjů uvádět pod zcela smyšleným pseudonymem Sith.

Sithe, proč se MOV rozhodl pro pořádání zimních olympijských her právě na Strahově?

Řekněme si to zcela otevřeně, upřímně a bez přehnaných ambicí - Strahov je pro pořádání zimních olympijských her místem doslova ideálním. Na Prahu jsou zde vysokohorské podmínky, Strahov je pro potřeby olympijády komplexním a téměř uzavřeným prostorem, studenti jsou na cizince v králikárnách zvyklí, topná sezóna na Strahově začíná v květnu a končí v polovině srpna a vzhledem k matematicko-indukčnímu charakteru autobusu linky 143 není potřeba ani posilovat spoje na kopec. A ještě jeden důvod za všechny - proč si myslíte, že by někdo rekonstruoval už tak dost zhnilé koleje? Navíc jsou zimní sporty mezi studenty strahovských kolejí velmi populární a s jejich organizací a technickým zabezpečením nemají žádný problém, o čemž jsme se v minulosti už několikrát přesvědčili.

Pojďmě zrovna k tomu nejdůležitějšímu, čímž jsou finance. Jak jsme na tom?

Od dob strahovských spartakiád se tady zas tak moc nezměnilo a vzhledem ke štědrému financování ze strany ČVUT a letité péči o areál ze strany SÚZ patrně ani nezmění. Jako vždy jsme tak byli donuceni si financování zajistit sami a tak jsme, po úspěsné sbírce na samopal pro afgánského uprchlíka, zřídili na vrátnici bloku 9 další kasičku, kam můžou studenti přispívat. Paralelně jsme rozjeli projekt Strahovský Startovač (zkratka SS), kde může kdokoliv jakýmkoliv způsobem pořádání zimní olympiády podpořit (preferujeme rozsáhlá disková pole, klíče od osobních automobilů, hodiny clusterového času a nebo sbírky strahovského nábytku, který je, jak se již ukázalo, velmi multifunkční).

Jak bude olympiáda probíhat?

Přesný harmonogram je i vzhledem k poměrně dalekému datu konání stále věcí ladění. Co už však víme teď je, že slavnostní zahajovací ceremoniál bude probíhat na spartakiádním stadionu, který se při pořádání masových akcí už několikrát osvědčil. Další detaily jsou ovšem stále ve stádiu debuggingu, zatím máme pouze vymyšleno logo olympijských her, které podle nás podstatně lépe vystihuje současné propojení světa než stará otřepaná vlajka MOV (viz obrázek). Veškeré sportovní přenosy bude zajišťovat naše profesionální AVC SH, které pro lepší přehled a konektivitu přesídlíme do petřínské rozheldny. Další novinkou je, vzhledem k velmi uzavřenému prostoru konání ZOH, že většina olympijských disciplín projde mnohdy značnými úpravami, které jsou ale většinou pro dobro věci.

Nové logo/vlajka olympijských her.
Nové logo/vlajka olympijských her.

Seznam pořádaných sportů a jejich technické zajištění

Krasobruslení, rychlobruslení, short track a spol
Všechny “ledové” disciplíny vyjma hokeje jsou již technicky víceméně připraveny. Minulý týden naši svěřenci testovali kluziště, které se bude nacházet ve třetím patře bloku 7. Kombinací moderních technologií se studentskou vynalézavostí se nám podařilo zajistit dokonale hladký povrch s nulovým třením, při jakékoliv absenci chlazení a další údržby.

Fotografie z testování moderního kluziště na bloku 7.
Fotografie z testování moderního kluziště na bloku 7.

Bobová/skeleton/sáně dráha a běžkařské/biatlonské tratě budou součástí připravovaného Hustler parku Kinsky.

Běžecké tratě
Všechny běžecké tratě se budou nacházet v Kinského a petřínských zahradách. Umělé osvětlení pro noční závody je zde zajištěno výkonnými pouličními lampami, pouze Hladová zeď nám do závodu vnese prvky skialpinismu a kvantového tunelování. S nedostatkem kvalitního sněhu se lze běžně vypořádat docela jednoduše. To by ovšem člověk nesměl být v Praze, kde při výskytu epsilon množství sněhových vloček ovládne obyvatelstvo vlna poctivé paniky. Kvůli dobrým vztahům se Službami města Prahy jsme se proto rozhodli nasadit již lety prověřenou a všem obyvatelům Strahova známou technologii umělého zasněžení pomocí hasicích přístrojů.

Testy umělého zasněžení dopadly nad očekávání dobře.
Testy umělého zasněžení dopadly nad očekávání dobře.

Biatlon
K samotnému závodu se využijí běžecké tratě. Vzhledem k nedostatku financí jsme ale nuceni použít ke střelbě již zmíněný samopal AK-47, který bude jediný na celý závod. Změny v pravidlech biatlonu se v tomto případě nechaly inspirovat bitvou u Stalingradu - závodníci nafasují na startu náboje a o samopal na střelnici se budou muset doslova porvat. Věříme, že právě biatlon bude divácky velmi atraktivní, neboť díky těmto změnám dostává ultimátní charakter.

Boby/skeleton/sáně
Bobová dráha bude startovat v Hustler parku Kinsky u jezírka s lachtanem, které bude zároveň i rezervoárem pro zajištění ledu na trati. Dále povede kolem karpatského kostelíka, serpentínami až k vodopádům, kde bude první skok v historii bobu. Trasa povede dál přes park Sacré Coeur a bude svedena do tunelu Mrázovka, podle které jsme i tento světový unikát pojmenovali. Semafory na ulici Radlická hodláme využít jako součást cílové časomíry.

Česká bobová reprezentace při letním soustředění na bloku 7 (brzdař naskakuje).
Česká bobová reprezentace při letním soustředění na bloku 7 (brzdař naskakuje).

Lední hokej
Hala Zmrzla, za jejímž projektování stojí především studenti z fakulty architektury, vznikne jako jedinečná kombinace strahovského bloku a moderního umění. Na bloku 3 vybouráme vyšší podlažní chodby, čímž nám vznikne hlediště, a v přízemí rozlejeme vodu, čímž nám samovolně vznikne kluziště. Tyto jednoduché úpravy mají spoustu úžasných důsledků - vzniklé lóže pojmou spoustu návštěvníků, kterým umožní přímý kontakt s hráči a samostatnou hrou, nikdo se nebude cítit ošizen, že dostal pouze běčková místa a hokejisté budou moci doslova naskakovat na led přímo z ubikací. Poslední detail, který zbývá dořešit je věcí současného jednání s IHF a týká se úprav oficiálních rozměrů kluziště při zachování jeho obsahu tak, aby vyhovovaly rozměrům strahovské chodby. Čeká nás velmi pěkný a hlavně full-kontaktní hokej.

Skoky na lyžích a akrobatické lyžování
Dalším potvrzujícím faktem, že Strahov je pro pořádání ZOH doslova ideálním místem je jednoduhé a elegantní řešení skokanského sektoru. Původně jsme totiž chtěli skokanské disciplíny pořádat na Můstku, ale magistrát naši žádost po svém vlastním selhání s LOH 2016 smetl ze stolu. Nyní jsme již domluveni s pražským dopravním podnikem, že se lanová dráha na Petřín ve stanici Újezd mírně upraví a použije jako rozjezdový můstek pro skokany. Ti by tak měli podle matematických simulací FJFI dopadat přibližně na území Kampy, vítězové by to mohli dotáhnout až na Střelecký ostrov. Vyšším sklonem rampy v koncovém bodě docílíme modifikace pro závody lyžařských akrobatů. Soutěžící budou startovat v intervalech mezi pravidelným jízdním řádem lanovky, která je pak dopraví standardním způsobem na start. Poslední nevyřešenou nepříjemností je ovšem proplacení lístků MHD účastníkům soutěže.

Curling
Velkým oříškem pro pořadatele byl nováček mezi olympijskými sporty - Curling. Nejdříve jsme si totiž mysleli, že vrátíme curling tam kam patří, avšak naši snahu o pronájem hostivařské přehrady opět bojkotoval magistrát. Pak přišlo na řadu tradiční strahovské řešení - chodeb máme dost a kde jinde bychom i vzhledem k rozměrům curlingového hřiště a nově objevené technologii zalednění měli tyto šachy na ledu pořádat? Blok 4 se tak promění v curlingovou halu Šutr, která nabídne až 6 paralelních hracích ploch! SÚZ nám dokonce po shlédnutí videa z curlingového utkání vyšel vstříc - propujčí nám k dispozici všechna košťata a spokojené ukližečky, které nebudou muset měsíc vytírat podlahu, dostanou neplacené volno.

Alpské lyžování a snowboarding
Se sjezdovým lyžováním máme na Strahově bohaté zkušenosti - opravdu nelze zapřít, že starhovské koleje jsou erudovanými inženýry přesyceny. Čeká nás tak další novinka, která se nechala inspirovat dubajskými multimilionáři a jejich halovou sjezdovkou Ski-Dubai. Největšího svahového převýšení se totiž na Strahově dosahuje při scházení schodiště a tak naše výběrové řízení jednoznačně vyhrála již několikrát testovaná trať na bloku 9, kde se v minulosti dokonce pořádalo několik ročníků SP (strahovský pohár). Výtah lze bezpečně využít jako lanovku a tak už zbývá vyřešit pouze poslední technickou překážku, kterou je půjčení klíče od hospodářky, a hala A-Hybaj bude kompletně připravena. Minulý týden dokonce vyjel na připravovanou sjezdovku traťový komisař, který se již teď chopil přípravy a vytyčování tratí. Pořádat se zde budou všechny djezdové disciplíny (sjezd, slalom a superobří slalom), na kombinaci plánujeme využít obě schodiště. Co se týče snowboardingu, připravujeme pro závodníky novinku, která srovná a unifikuje především technické rozdíly ve vybavení jednotlivých závodníků. Všechny disciplíny snowboardu, které se samozřejmě pojedou v halovém komplexu A-Hybaj, budou na startu v pátém patře fasovat dvířka od peřiňáků.

Traťový komisař vytyčuje trasu slalomu.
Traťový komisař vytyčuje trasu slalomu.

-CML-


Vyšlo FlaSHdezinfo 2013!

CML | 1. Duben 2013 | FlaSH - 7 komentářů
Nejčtenější přísun občasných informací,
které jsou většinou možná pravdivé.
Online verze na info.siliconhill.cz/flashdezinfo/next2013.

Kocour uznán právoplatným členem klubu Silicon Hill!

CML | 27. Únor 2013 | FlaSH - 2 komentáře
Nejčtenější přísun občasných informací,
které jsou většinou možná pravdivé.

Neprávem vyřazený kandidát na post zástupce bloku 7, pan Kocour, byl včera (26.2.2013) uznán jako právoplatný člen klubu Silicon Hill, neboť mu bylo hlasováním představenstva odpuštěno základní a IT členství za poctivě vykonanou práci na bloku 7. Ten má nyní v rukou nadaného registrátora, který má při svých schopnostech nakročeno na získání titulu VIP člen klubu Silicon Hill.

Kocour - nyní právoplatný registrátor bloku 7 Kocour je za vodou! Všechno začalo již při neodůvodněném vyřazení pana Kocoura z voleb na blokového zástupce. Mnozí obyvatelé bloku 7 tehdy nevěřícně kroutili hlavami nad tímto politováníhodným rozhodnutím předsedy volební komise, Hehemóta (viz minulé číslo FlaSHe). „Chceme zadostiučinění! Mnozí z klubu dostanou odpuštěno všelijaké členství prakticky za nic (a to se ještě ani neuráčili odevzdat výroční zprávu) a chudák Kocour se může pro klub a blok 7 přetrhnout a nikdo z vedení to nijak neocení!“ uvedl zástupce bloku 7, který s Kocourem po několika dalších menších potyčkách zakopal válečný UTP kabel.

A tak byl pan Kocour s již přiděleným UID 6340 navrhnut k odpuštění základního a IT členství. I přes ohromný odpor ze strany HR, které se snažilo celý proces odpouštění sabotovat svými byrokratickými obstrukcemi (pozn. red. - Odpouštění se muselo vyplňovat trojmo do různě přeposlaných formulářů a ani poté nebylo nikomu jasné, zda nepřijde další, jelikož vyplnit tabulku přece dokáže každý blb.), se nakonec na úterní schůzi exilového představenstva na bloku 4 (neboť v zasedačce na sedmičce byl již naražený SUT) podařilo kýžený dokument předložit k hlasování.

Naše erudované a všemi koňskými mastmi mazané představenstvo přišlo na schůzi řádně připraveno. Po pouhé hodině (v dějinách klubu rekordní čas) byli všichni usazeni a věděli na jaký povel zvedat ruku. Ze seznamu odpouštěných byli po chvílích diskuze odstraněny nežádoucí osoby, podržtaškové, otvírači dveří, pivních lahví a emailových konferencí a kamarádi kamarádů, aby se zakryly aféry většího rozsahu. Historicky poprvé se taky stalo, že člen klubu odmítl základní členství za řádně vykonanou práci (pozn. red. - on už totiž jedno základní členství odpuštěno měl). Velice bychom ale chtěli ocenit představenstvo, které dokázalo (konečně!) ocenit práci pana Kocoura, jehož jméno v seznamu nikdo jakýmkoliv způsobem nezpochybňoval. Lehce před půlnocí tak i pan Kocour dostal odpuštěno jednoznačným hlasováním představenstva (11:0:0).

Krátce po odhlasování odpustků propukly na bloku 7 větší slavnosti, než oslavy 10. výročí založení Studentské Unie. Whiskas se válel rozházený po schodech a mléko teklo proudem. Hesla jako „Vše je zapomenuto, ať žije předseda!“ nebo „Mikeš na hrad!!“ či „I bez bot jsi kotě rychlejší než blesk!“ vyřvával v mléčném opojení každý šťastný obyvatel sedmičky.

Tohle není o kontaktech, ale o tvrdé práci. Celé dny maká a po práci se vrací do pelíšku na vrátnici utahaný jako pes. Jestli si to někdo zaslouží, je to jedině pan Kocour!“ uvedla omlékovaná vrátná bloku 7, dlouholetá známá pana Kocoura, paní Petruše. Síťová sekce zatím váhá, zda na vrátnici dovést metalickou přípojku, nebo na kocoura raději nasměrovat mikrovlnu. Tomu se sečtělý Kocour brání s odůvodněním, že po několika zahraničních zkušenostech každá rozumná kočka upřednostní kabel.

A co na to Kocour? Kocour již zaučuje své nástupce Je to opravdu velký profesionál. Ačkoliv je registrátorem pouhých několik hodin, nenechává nic náhodě a již začíná zaučovat své nástupce (viz. obr)..

Novému registrátoru bloku 7 tak nezbývá než popřát hodně úspěchů v další, jistě úspěšné práci.

-CML-


Obyvatelé bloku 7 jsou pobouřeni, jejich kandidát na post zástupce bloku byl vyřazen z voleb!

CML | 5. Prosinec 2012 | FlaSH - 4 komentáře
Nejčtenější přísun občasných informací,
které jsou většinou možná pravdivé.

V posledních dnech cloumá našim siliconovým kopečkem další aféra, tentokráte ve věci nejvyššího významu - voleb do představenstva klubu Silicon Hill. Mezi kandidáty na post zástupce bloku 7 se objevil dlouholetý obyvatel bloku - Kocour. Jeho bleskurychlé vyřazení z voleb vyvolává neobvyklé nevole mezi obyvateli sedmičky. Podle vyjádření volební komise je však kandidátka Kocoura neplatná, neboť dle slov předsedy volební komise: „...podmínkou je i stvrzení kandidatury vlastnoručním podpisem kandidáta.“ FlaSH tak po odtajnění projektu SGSH objevuje další skandál v klubu Silicon Hill!

Kocour - kandidát bloku 7 Aktuální informace z bloku 7 naznačují, že za neúspěšnou kandidaturou Kocoura (na obrázku vpravo) je současný zástupce Vavřa, se kterým kromě běžných slovních potyček občas dochází i k fyzickému násilí a výhružkami likvidací na vrub kandidáta Kocoura. Nikdo si však nepřeje být jmenován - což samo o sobě naznačuje jak „přátelská“ atmosféra panuje v současné době na bloku 7.

Viděl jsem ty dva na vrátnici - Kocour naježený jak dikobraz a Vavřa s prokousnutou rukou od krve na něj řval: počkej na Mikuláše, selžou mi vidle, ty parchante!“ komentuje vyhrocenou situaci na bloku 7 náhodný kolemjdoucí.

Že nešlo o první potyčku, dokládají i další svědectví. Atmosféra houstne a rozděluje blok na dva tábory - Bratrstvo kočičí pracky a radikálně konzervativní frakci AFS (Anti Felis Silvestris). Nejhorší situace je na pokoji 203 - Vavřa a Koláč (volební manažer Kocoura) - do té doby parťáci jako Vinetou a Old-Shatterhand si nyní stříhají síťové kabely a navzájem vyhazují pojistky. Situace dokonce zašla až tak daleko, že se začíná mluvit o totální deportaci z klubu Silicon Hill (dříve označováno jako Olympiáda).

Všudypřítomný FlaSH vám exkluzivně zprostředkovává tajnou výměnu názorů mezi dvěma výše jmenovanými:

Vavřa: „S magorem, co volí Kocoura, bydlet nebudu. Běžte si s těma kočičárnama na blok 10, tam je krys přehršel!“ a s novými vidlemi od Fiskars uniká za dveře serverovny s tím že musí „doladit“ čtvrteční akci Mikuláš. Koláč: „S blbcem, který nepozná kvalitního kandidáta, bydlet rozhodně nebudu!

Ze zatím nezjištěných důvodů se proti kocourovi staví i předseda klubu, který byl jedním z iniciátorů odstranění Kocoura z voleb s tím, že se nejedná o člena klubu, jelikož nemá podepsaný registrační formulář ani vytvořený účet v systému IS. Jen těžko lze však věřit člověku, který má klíč od skříně s uskladněnými registračními formuláři a zároveň superroot účet v ISu. Jsou volby zmanipulované?

V nepřímých souvislostech si můžeme povšimnout taky spojitosti předsedy volební komise s nejmenovaným webovým obchodem, kde již teď dotyčný avizuje nové prostředky pro hubení krys. Tyto volby jsou patrně opravdu zmanipulovány z míst nejvyšších!

Podle rčení „Vox populi, vox Dei“ se FlaSH rozhodl udělat objektivní průzkum na bloku 7:

Přijde mi to opravdu komické, když na prezidenta ČR může kandidovat Avatar nebo Japonec a do představenstva SH nemůže ani Kocour. V minulých volbách ze zvířecí říše kandidoval například Bobřík a to bylo v pořádku. Chceme spravedlnost a rovnoprávnost!

(Aneta, 21 let, prsa č. 4, studentka Architektury)

Když kandidoval Koláč, tak to nikomu nevadilo. Najednou kandiduje Kocour a všichni se předhánějí v tom, jak ho z voleb vyšachovat. Je to hnus.

(Bohuslav, 24 let, Notebook Lenovo X201, student FEL)

Někdo tu evidentně zasekl silného kandidáta. 24 hodin po zveřejnění kandidátky měl kocour ve FB skupině bloku asi 45 like a jediný, kdo protestoval, byl opět Vavřa.

(Petruše, 65 let, prsa v dezolátním stavu, věčná studentka a zaměstnankyně ČVUT)

Nebudu se dívat na toto bezpráví! Podle Mezinárodní úmluvy o odstranění všech forem rasové diskriminace mají kočky své volební právo stejně tak, jako lidé. Naši strahovští “zákonodárci” se opět předvedli. Svrhněme představenstvo!

(anonymní vůdce Bratrstva kočičí pracky, 32 let, Notebook ASUS eee, bývalý student FEL ČVUT)

K situaci se vyjádřila i řada odborníků

Mezi nimi je například znalec politických poměrů v klubu Silicon Hill, Fosfor: „Pokud vezmeme v potaz účast v předchozích volbách, může počet Like v sociálních sítích, jakožto počet potenciálních voličů kandidáta Kocoura, znamenat jeho okamžité vítězství ve volbách na zástupce bloku 7. Pokud bychom nechali volbám volný průběh, mohl by pan Kocour zvítězit s historicky největším počtem hlasů.

Redakci FlaSHe velmi překvapila rychlá reakce ze strany odborníků na práva zvířat - Zdeňka Srstky a Marty Kubišové „Hóóódná kočička má jakožto kandidát skvělé předpoklady. Vidité jak se lísá, umí se velmi lehce vetřít do přízně ostatních, zná perfektně strahovské podsvětí, odstraní na počkání každou krysu, a kdo z kandidátů může říct, že pokud své sliby nesplní v tomto životě, splní je jistě v životě dalším?

A co na to kandidát osobně?

Verner Von Katze Kocour sice nic neříká, ale je celou situací velmi znepokojený. Chodí kolem skleněných dveří jako tygr v kleci a prská po obyvatelích bloku. Také bylo patrné, že před podáním kandidatury opouštěl velmi často místo své teplé kanceláře u vrátnice a odcházel do hlubin bloku 7, aby prozkoumal, v jakém stavu jsou jednotlivé záležitosti na bloku. To jen potvrzuje zodpovědný přístup kocoura k volbám a případné funkci. Nyní zvažuje přenechat prošetření celé věci jeho strýci Vernerovi Von Katze (na obrázku vlevo), který situaci vyřídí „Eins-Zwei“!
Sám plánuje restriktivní opatření, jako například odmítnutí chytání krys na bloku 7 - čeká nás tak speciální příplatek ke kolejnému (deratizační poplatek - tzv. „krysné“)?

-CML-


Projekt SGSH uvádí novou akademii!

CML | 7. Říjen 2012 | FlaSH - 3 komentáře
Nejčtenější přísun občasných informací,
které jsou většinou možná pravdivé.

Ve spolupráci s projektem SGSH otvíráme letos první ročník SG Academy na téma:

Astrofyzika průchodu červích děr skrze jádra supernov typu 1a pro mírně pokročilé

Lektor: Vedoucí důstojník astronomického výzkumu SGSH, který nemůže být z pochopitelných důvodů jmenován.

Prerekvizity kurzu:

 • Základní znalosti fyziky extrémně horkého plazmatu, teorie ortomodulárních a neasociativních algebraických kvantových struktur a rovnic zakřivené lorentzovské variety.
 • Jazykové znalosti Goauldštiny, jazyka Antiků a Oraiů alespoň na úrovni Pre-Intermediate. Znalost angličtiny nutná.
  Zbrojní průkaz skupiny D, popřípadě E.
 • Gen antiků výhodou.
 • Pro lehké opakování ostatních prerekvizit doporučujeme titul Astronavigation for Idiots, Red Dwarf press

Sylabus přednášek:

 1. Lehké opakování magnetohydrodynamiky fyziky plazmatu, kvantového tunelování a kvantové teleportace.
 2. Motivační přednáška: “Proč můžou být neutrina rychlejší než světlo, aneb jak se maskuje prozrazený utajovaný výzkum.”
 3. Skryté řešení časoprostorových rovnic obecné teorie realtivity, aneb v čem se Einstein mýlil.
 4. Cílené hroucení gravitačního pole supernov, současné technické možnosti umělého urychlování ekliptiky planet.
 5. Opakování CPT symetrie, kvantové teorie pole, příprava fyzikálního aparátu pro popis zhroucení antihmoty v supersingulárním bodě.
 6. Hyperprostorové anomálie při anihilaci antihmoty za Schwarzschildovým poloměrem.
 7. Fyzika stabilního a nestabilního cestování časoprostorem.
 8. Možná interpretace nestabilních rovnic supersingulárního bodu pro využití cestování do paralelních vesmírů.

Náplň cvičení:

 1. Bezpečnostní prověrky, prověrky fyzické zdatnosti, umělé zavedení symbionta a futurální test osobnosti.
 2. Slavnostní přijetí mezi členy SGSH (pro ty, kteří projdou prověrkami a budou naživu).
 3. Otvíráme stabilní červí díru – Step-by-step.
 4. Výběr vhodné supernovy pro praktická cvičení, ukázka umělého hroucení časoprostorového pole.
 5. Tvorba antihmoty (cvičení se uskuteční na detašovaném pracovišti v CERNu, Ženeva).
 6. Cestování v čase po směru kauzality.
 7. Cestování v čase proti směru kauzality (z praktických důvodů spojeno se cvičením č. 6).
 8. Zápočet (po dohodě se cvičícím bude udělen v neznámém bodě časoprostoru).

Doporučená literatura:

[1] Teoretická fyzika (se zaměřením na druhou a čtvrtou část – Kvantová fyzika a Fyzika plazmatu), prof. RNDr. Petr Kulhánek Csc., 2011, (možno stáhnout na webu Aldebaran.cz)

[2] Astronavigace a magická čísla pro začátečníky, Red Dwarf press, 3862 nového letopočtu (možno zapůjčit u kontraadmirála generálporučíka A.J.Rimmera při šestém cvičení)

[3] Ya’isid ma’gue a’lada spryng, Goa’uld Vo’cume (možno zapůjčit na PB2-908)

[4] (možno zapůjčit na velitelství SGSH)

Zájemci se mohou hlásit na stargate@sh.cvut.cz. V uvedeném mailu prosím uveďte jméno, hodnost, stručný životopis a motivaci, která vás vede k navštěvování předmětu.

První přednáška proběhne v dies Veneris, tedy v Idy October. První výukový týden je sudý!

-CML-


Vyšlo FlaSHdezinfo 2012!

CML | 1. Duben 2012 | FlaSH - 5 komentářů
Nejčtenější přísun občasných informací,
které jsou většinou možná pravdivé.

Online verze ZDE .


Plánovaný výpadek proudu na Strahově – Kamufláž!!!

CML | 5. Březen 2012 | FlaSH - 6 komentářů
Nejčtenější přísun občasných informací,
které jsou většinou možná pravdivé.

SÚZ ČVUT v poslední době upozorňuje studenty před plánovaným výpadkem elektřiny na strahovských kolejích – 6.3.2012, akce ZKOUŠKA havarijního (totálního) vypnutí elektrického proudu. Redaktorům FLASHe se však podařilo vypátrat doslova galaktické odhalení – na Strahově se plánuje první spuštění prototypu hvězdné brány! O této technické senzaci nás informoval vedoucí celého projektu, vrchní strahovký StarGate commander týmu SG SH 1, který si díky mediální publicitě a špatném jménu u sovětské tajné služby nepřál být jmenován.

Tajné plány StarGate společnosti Kickeja©

SG SH 1 Commander: „Nevim, co těm typkum v jusa tak dlúho trvalo. U nás, v Silicon Hill complex, jsme postavili ten bazmek oný během necelého dne s takřka nulovými náklady.

Vycházeli jsme přitom z náčrtků společnosti Kickeja©, které jsme vygooglili na stránkách Rakousko-Uherského vesmírného programu.“

Projekt MacGyver-bastlíři SH postavil celkovou konstrukci hvězdné brány za jedno odpoledne a to pouze s využitím klubka drátu, 3D tiskárny Mendel-Průša-Thor upravené tak, aby uměla tisknout z Naquadah-Iridium-Křemíkové slitiny, odpadkového kontejneru uloveného na strahovském „buzeráku“ a něčeho, co vzdáleně připomínalo vyřazené vytáčecí zařízení starého telefonního automatu.

Největším problémem celé konstrukce jsou kondenzátorové baterie, ze kterých vše napájíme. Proto jsme se spojili se strahovským kondičním trenérem kondíků – specialista na slovo nezvaný – Pavel „Behemot“ Boček, který nám dodal za doslova exkluzivní cenu unikátní kondenzátory od tajné nevládní organizace (viz obr.). Jelikož jsou kondenzátory kalibrované na špičkový příkon brány, který je v současné době přibližně 18.42945256487 MW, bude muset být mírně odkloněna dodávka elektřiny na Strahov.

Super kondenzátorové baterie pro napájení StarGate SH

První volací sekvence bude Orion-Lepricon-Leo-Unisex-Virgo-Crater-Earth, která byla vybrána zcela náhodně a první testovací „zásilkou“ bude neveřejná část účetního archivu SÚZu.

V souladu s přáním nového předsedy klubu Silicon Hill, Borise Robenka, „dělat věci veřejně a otevřeně“ byl zaveden rezervační systém na strahovské wiki. Rezervaci lze získat odesláním stanovených požadavků na stargate@sh.cvut.cz.

Pro akceptování rezervačního požadavku je však potřeba mít zaplaceno základní členství klubu a následně StarGate členství – to lze vyřídit v každé lepší strahovské hospodě. Doklad o zaplacení bude vystaven na pokladně.

Vzhledem k současné oblibě mezigalaktického cestování se omlouváme za občasné budoucí výpadky elektřiny na strahovském kopečku. Již byl ale zakoupen adekvátní zdroj energie ze „zahraničního“ e-shopu společnosti AS-Guard.

(CML)


Klub Silicon Hill vs. Protipirátská unie! Roška: “Táhněte, na Strahově vládne WAREZ!”

CML | 25. Říjen 2011 | FlaSH - 5 komentářů
Nejčtenější přísun občasných informací,
které jsou většinou možná pravdivé.

Doby mediálního bratříčkování klubu Silicon Hill s Českou Protipirátskou unií jsou ty tam. Na posledním zasedání představenstva klubu Silicon Hill se předseda klubu Radim Roška vyjádřil k této „spolupráci“ velmi ostrými slovy…

Schůze představenstva klubu Silicon Hill konaná dne 19.10.2011 v zasedací místnosti na bloku 7 by mohla být další průměrnou schůzí, která normálního člena klubu absolutně nezajímá. To by ovšem jako jeden z jednacích bodů v sekci (h)různé nesměl být bod týkající se chystané přednášky České Protipirátské unie pro klub Silicon Hill na doslova evergreenové téma : „Nelegální stahování softwaru a prosazování autorského práva v ČR“. Všechno přitom začalo zcela nevinně požadavkem České Protipirátské unie…

Ve 22:15 vystoupila nově jmenovaná ředitelka České Protipirátské unie, Věra Pohlová (im memoriam), s požadavkem uspořádat ve strahovské menze již zmíněnou přednášku. Za přednášku (s nyní již pozměněným názvem “Všechny internety světa i ten můj”) však požadovala od klubu Silicon Hill neúnosný finanční honorář a bohaté občerstvení včetně tří sudů piva a několika lahví tvrdého alkoholu. To byl ale pouze začátek tvrdého diktátu. Přednášky se měli zúčastnit i příslušníci Policie ČR včetně Útvaru rychlého nasazení (URNA), kteří po skončení akce provedou razie na strahovských kolejích a budou na místě zatýkat držitele neoprávněně nabytého softwaru. V této době již byla značná část představenstva rozžhavena jak laser vypalovací mechaniky. Vyhrocenou situaci bravurně zvládl předseda klubu Silicon Hill, Radim Roška:

Roška: “Nastal čas, aby si strahovský kopec opět vydobil svou slávu mezi běžnými českými i zahraničními uživateli internetu, kteří stahují co můžou.” Ředitelku ČPU pak vyprovodil ze zasedací místnosti slovy: “Táhněte, na Strahově vládne WAREZ!”.

Aby vše proběhlo korektně, následovalo hlasování s tímto usnesením (vyňato ze zápisu schůze):

USNESENÍ:
Představenstvo klubu Silicon Hill schvaluje navýšení rozpočtu sekce Servery o 5 000 000 Kč z globální rezervy klubu s cílem obnovit strahovské FTP a sestavit olbří disková pole za účelem výstavby největšího warez centra v ČR.

Hlasování dopadlo v poměru :
12 : 0 : 0 : 2 (Pro : Proti : Zdržel se : Nemá rád logiku),
čímž dalo i představenstvo klubu jasně najevo, jakým směrem se bude nadále ubírat politika studentského klubu Silicon Hill.

Situace velmi rychle využila PR managerka Silicon Hillu, P. Slezáková, která vyhlásila začátek kampaně za svobodné šíření softwaru s názvem “Pokud nemáš Warez, na Strahov nám nelez!” s podtitulem “Warez prospívá vašemu zdraví i peněžence”, která proběhne v měsíci listopadu. “Rozhodla jsem se dokonce i přejmenovat stávajícího maskota klubu, Strahováčka, na Stahováčka a upravit jeho kostým pomocí pneumatik autobusu 143, aby jeho hlava připomínala výlisek CD disku.”

Akce WTF. Dar představenstva SH dětem v africe.

Dále bylo rozhodnuto, že jako ukázka prospěšnosti warezu proběhne v rámci připravované kampaně humanitární sbírka warezu na pomoc dětem v Africe ( se zkratkou WTF – Warez To aFrika), který se bude distribuovat lokálními africkými servery. Již na schůzi se CD s nelegálním obsahem nasbírala plná taška! Nejmenovaný člen představenstva k této další “huráakci” uvedl : “Drtivou většinu tašky tvoří porno, ostatního sw je tady minimálně a jedná se o hůře sehnatelné produkty velkých firem. Na normální filmy při naší vytíženosti nezbývá čas. Chtěl jsem přidat i svůj výlisek s instalací Ubuntu 10.007 Blond Bond, ale CD mi bylo přelomeno a dostal jsem ránu pěstí do hlavy.”

Roška pak tento výsledek komentoval slovy: “Jsem rád, že se i v představenstvu v této těžké době najde tolik zapálenosti a obětavosti pro dobrý čin. Myslel jsem si, že jste banda kreténů, ale dnešek mi vhání slzy do očí. Až proběhne sbírka na celém Strahově, budeme mít warezu doslova kopec. Ať se i děti v Africe pomějou!”

Protipirátská unie reagovala velmi rychle. Ještě toho dne večer vydala oficiální tiskové prohlášení na svém serveru (Jedná se pouze o výňatek, kterému byly opraveny gramatické a pravopisné chyby. To bylo patrně způsobeno faktem, že dobrý sw opravující pravopis je placený.) :
Toho hyňá nebude, aby antipirát z boje uťáká! Na Strahově v nejbližší době nasadíme naši nejnovější zbraň v boji s nelegálním softwarem. Jedná se o speciálně vycvičené psy, kteří dokáží poznat nelegální kopie softwaru čichem a to i na médiích, jako jsou harddisky, flash disky, CD disky, VINYL disky, diskety nebo autodisky či zálohovací pásky. Tato zbraň se nám již v praxi osvědčila v boji s překupníky nelegálního SW vietnamské národnosti. Jediným problémem je pouze fakt, že se psi rychle přežerou a dále odmítají spolupracovat.

Tajná zbraň ČPU v akci!

Našemu redaktorovi se s nasazením života podařilo pořídit fotky oné tajné zbraně (viz. obr), neboť měl v kapsi Disk – časopis pro studium scénické tvorby.

Hned druhý den vznikla jako odvetná reakce Silicon Hillu webová stránka na podporu warezu s odkazy na všechny dostupné i nedostupné strahovské zdroje. Stahovat můžete již teď na warez.siliconhill.cz .

Nikomu tak není jasné, kam až vzájemná potyčka ČPU a SH zajde. Už teď je však zřejmé, že strahovský kopeček začíná znovu žít svobodným softwarovým životem! (CML)


Silicon Hill rozšiřuje nabídku projektů! Nově vzniká i projekt Domino SH!

CML | 17. Říjen 2011 | FlaSH - 1 komentář
Nejčtenější přísun občasných informací,
které jsou většinou možná pravdivé.

Kdo by však čekal za tímto nevinným názvem projektu například stavění kostiček domina do velkoplošných obrazců, pěkně by dostal přes prsty. A nejen to!

Madam Witch

Vrchní strahovská domina - Madam Witch, má velmi pevný stisk.

S novým akademickým rokem se rozrostlo i portfolio projektů klubu Silicon Hill. Jedním z těchto projektů je právě projekt Domino SH, který se zaměřuje na studenty toužící po BDSM hrátkách. Více už nám o projektu prozradí zakládající členové a vedoucí Čarodějka a Seth.

Jak tě napadlo založit v klubu Silicon Hill právě takový projekt?

Čarodějka: Dobré nápady vznikají z dobrého podnětu. Bylo to jednoho dne ráno, když jsem šla do práce. Potkala jsem nevinně vyhlížejícího studenta a ten mě „uctivě pozdravil“. Následnou akci nelze popsat slovníkem slušného člověka, ale nápad udělat projekt byl na světě.

Kteří členové jsou vítáni a kde projekt sídlí?

Čarodějka: Projekt Domino SH je jako kterýkoliv jiný projekt klubu Silicon Hill otevřen všem jeho členům. Vítáni jsou především všichni tiší studenti a studentky v hloubi duše prahnoucí po netradičním zážitku. Úpisy,… ehm tedy, přihlašovací formuláře do projektu jsou již připraveny. Na projekt jsme dostali od SÚZ ČVUT exkluzivně vybavenou místnost na bloku 9, které se odjakživa říkalo mučírna. Stačily už jen minimální úpravy a mučírna v pravém slova smyslu byla na světě. Jsme velice rádi, že s námi v tomto směru SÚZ ČVUT tak úzce spolupracuje a děkujeme jím tímto za jejich podporu.

Jaké služby nabízí projekt studentům a co plánujete do budoucna?

Seth: Máme téměř všechno! Uvedu jen pár příkladů:

Lady Laura

Vedoucí sekce divoké zvěře - Lady Laura a její gorily.

Základní škálu potřeb pokrývá např. svazování UTP kabelem a mučení krimpovacími kleštěmi. Díky skvěle rozvržené místnosti můžeme největší přívržence bandage a spankingu tzv. „pověsit za koule do průvanu“ a následně zbičovat rozpletenou kšandou od harddisku. Naše nabídka pokrývá i studenty s nepevně danou dominancí, tzv. switche. Těm je přislíbena noc plná vášní pod zámkem centrální serverovny. Největším masochistickým požitkem však stále zůstává „dobrovolné“ odpojení od internetové sítě, pro ještě větší labužníky pak následné připojení do sítě elektrické.

Přemýšlíme i nad rozjetím spolupráce s blokovými posilovnami, které v poslední době zaznamenaly nedostatek boxovacích pytlů, dále se pak rýsuje, dá se říct v ČR unikátní, fúze s projektem Studentská krev…

Do budoucna plánujeme především pro studenty FELu seminář z Latexu, nejen pro studenty z FJFI zase brzy nabídneme kurz extrémního derivování. Oba dva kurzy nám již teď přislíbil vyučovat jeden z nejlepších pedagogů, zabývající se touto problematikou, prof. Ing. Damien Zlo, CSc.

Vypadá to zatím na projekt s velkými ambicemi, kam se tedy mají hlásit zájemci?

Seth: Webové stránky projektu jsou zatím v přípravě, nicméně, každý, kdo by měl o projekt zájem nám může napsat svůj životní příběh na dominoSH@siliconhill.cz . Budeme se těšit.

Děkuji za rozhovor a přeji projektu mnoho, dá-li se to tak říct, spokojených účastníků! (CML)


PARTNEŘI