KANCELÁŘ

Email:kancelar@siliconhill.cz
Telefon:+420 724 782 500

Koleje Strahov, blok 1,
1. patro, kancelář SU,
č. dveří 40 (na konci chodby vpravo) Google-map

Články

Support se dočkal inovace

Pavla Slezáková | 22. Duben 2011 | Ostatní - Buď první, kdo vloží komentář

Všem dobře známá stránka klubového supportu, ideální homepage a rozcestník pro každého strahováka se předvede úplně v novém!

Uživatelů ubývalo a každý si mohl všimnout, že funkčnost stránek rapidně kolísá a už ani nedrží krok s dnešní dobou. Než ho neustále dokola překopávat, až by se rozpadl úplně, ukázalo se jako nejlepší cesta postavit nový support na „zelené louce“.

Nyní byla vytvořena první verze nového supportu, která má za cíl vytvořit pro členy klubu co nejpřívětivější prostředí. Jako celek portál vychází z konceptu původního supportu, avšak je nakloněn více k tomu, aby si každý člen mohl svůj support přizpůsobit podle svých potřeb díky možnosti manipulace s většinou obsahu. Každý má jiné priority a tak doufáme, že to bude přijato s povděkem. Samozřejmě nechybí ani možnost změny vhledu, to je v současnosti na většině webových rozhraní podobného typu již standardem.

Nový support si můžete vyzkoušet už teď, kdy je zatím vyhlášeno testovací období. Doufám, že nový support bude líbit a znovu si získá přízeň strahováků! Pokud by měli návštěvníci jakýkoli požadavek či připomínku, ať neváhají napsat, vždycky je co zelepšovat.

Do budoucna chceme rozhodně zvýšit návštěvnost, protože i jak sám název napovídá, web by měl být podporou studentů ČVUT na Strahově, v ideálním případě by ho mohli mít strahováci jako homepage, což je prozatím utopie, avšak pokusíme se mu zajistit lepší propagaci a v neposlední řadě přizpůsobovat ho dle přpomínek členů.

Napsal:  Dominik Mališ


Ohlédnutí za GNOME 3Launch Party

Pavla Slezáková | 15. Duben 2011 | Akce - 8 komentářů

GNOME 3Launch Party byla oficiální release party organizovaná ve spolupráci s GNOME Foundation, Red hat a klubem Silicon Hill . Akce proběhla 9.4.2011 ve Školicím centru.

Přednáškový sál SC Silicon Hill, zdroj: Tomáš Srna

Přednášková část trvala 4 hodiny a obsahovala následující přednášky:

GNOME 3 a okolní knihovny – představení GNOME 3 a knihoven GTK+ 3, glib,… z pohledu uživatele a vývojáře (prezentoval Tomáš Bžatek, GNOME vývojář ze společnosti Red Hat a Tomeu Vizoso, španělský GNOME vývojář)

Unity jako alternativní cesta – představení alternativního rozhraní pro GNOME z dílny Canonical (prezentoval Vojtěch Trefný, vedoucí české komunity Ubuntu)

GNOME Release and Bug Management – přednáška o plánování vývoje a systému bugzilly GNOME (prezentoval Andre Klapper, člen release teamu GNOME)

Lokalizace GNOME – lokalizace GNOME nejen do češtiny (prezentoval Petr Kovář, vedoucí českého lokalizačního týmu)

Akce se zúčastnilo odhadem 70 návštěvníků. Někteří z ních se pak společně přemístili do restaturace Petřín na bloku 8, kde ze zúčastnili neoficiálního krátjení G3 dortu.

Kompletní foto dokumentace je připravena ke stažení .


Rozhovor s kandidátem na KRÁLE PRAŽSKÉHO MAJÁLESU 2011

Pavla Slezáková | 15. Duben 2011 | Rozhovory - 5 komentářů

Pro dubnové mailinfo poskytl ochotně rozhovor Tomáš Kouřim, známý pod nickem TOOM da Moa, který byl 31. 3. 2011 zvolen odbornou porotou jako kandidát na Krále Pražského majálesu 2011.

TOOM da Moa, kandidát na Krále Pražského majálesu 2011

TOOM da Moa, kandidát na Krále Pražského majálesu 2011

1. Tomáš Kouřim alias TOOM da Moa, můžeš to nějak vysvětlit?

Tomáš je celkem běžné jméno, chtěl jsem se tedy odlišit, takže jsem jen zdvojil „O“ a zvětšil písmo. K prostřednímu „da“ mě neinspiroval nikdo jiný, než český velikán Jára da Cimrman. Moa je pak vzpomínka na pohodové dětství, jedná se o ne zcela známou postavičku z dětských her.

2. Stal ses kandidátem na krále Majálesu 2011, kde budeš hájit barvy ČVUT. Kdo/co Tě přivedlo vůbec k tomu, aby ses přihlásil  do  boje?

To byla náhoda, já si to toho na webu SU ani nevšiml, ale bavil jsem se s Worwem (Radim Roška – předseda klubu Silicon Hill, pozn. redakce), který mi možnost kandidatury zmínil. Shodli jsme se, že splňuji kritéria výběru a já jsem pro každou špatnost, takže jsem už ani s přihlášením neváhal.

3. Proč si myslíš, že vybrala porota Tebe, čím si ji podle Tvého názoru přesvědčil?

Byl jsem asi nejlepší, to nestačí? Ne, vážně, vážím si protikandidátů, v těch disciplínách, které holky připravily to nebylo nic snadného. Ale šel jsem do toho s tím, že chci vyhrát a tak jsem to i prezentoval, což mohlo zvýšit mé šance. Domnívám se,  že jsem měl dobré úvodní kolo, kdy jsme se měli porotě představit.

Korunovace Tomáše, 31.3. 2011

Korunovace Tomáše, 31.3. 2011

4. Při volbě krále padla spousta otázek, stále však nevíme, co dělá náš král ve volném čase, jaké má koníčky?

To myslíš ty 2 minuty denně, které mi zbydou:-)? To nedělám vůbec nic!
Kromě školních a pracovních povinností mi bere hodně času sport. Aktuálně hraji fotbal, florbal a vysokoškolskou tenisovou  ligu. Nedávno jsem si vyzkoušel Pražský půlmaraton.

5. Vzhledem k Tvým aktivitám i při FJFI si užíváš studentský život naplno, jaké máš plány na léto?

Léto ve smyslu prázdnin pro mě začne v květnu, chystám se do USA za kamarády, se kterými jsem loni studoval.
Později určitě budou nějaké fotbalové turnaje, možná vyrazíme s přáteli do Chorvatska na kolo. A samozřejmě doufám, že si  budu moci užít „královský“ život!

6. Nebudeme zastírat ani Tvou politickou kariéru v rámci ČVUT. Aktuálně se účastníš jednání mezi SÚZ a SU ČVUT při paličivých otázkách nájmů a zdražování kolejného, prozradíš něco ze zákulisí?

Na jednu stranu je jasné, že společně s inflací rostou náklady, ale není možné vše řešit prostým promítnutím nákladů do cen.
Stejně jako v ostatních  společnostech je třeba hledat jiné cesty, aby zdražování výsledného produktu, v našem případě ubytování, byla až ta poslední varianta.
Určitě nás zajímá efektivita hospodaření SÚZ a budeme se snažit najít rezervy, ale  především bychom chtěli, aby si vedení jak SÚZ, tak i ČVUT, uvědomilo, že kolej má být především levné a kvalitní ubytování pro studenty.
Myslím, že každý si uvědomí, že vysoká škola není jen o přednáškách, studiu a trojných integrálech, ale o cenných zkušenostech, přátelství na celý život, s čímž je právě ubytování na kolejích spjato.
Domnívám se, že současný trend, kdy studenti odcházejí z kolejí do privátů, je špatný. Univerzita špičkové evropské kvality,  jakou chce ČVUT být, by proti němu měla bojovat.

6. Pražský majáles se blíží, vzkázal bys něco studentům ČVUT v souvislosti s tím, aby Tě přišli podpořit?

Rozhodně ať neváhají přijít 6.5. rovnou na Majáles nejlépe v modré barvě ČVUT! Nenecháme se převálcovat jinou universitou!  Těším se na Vás!
Ať se v případě zájmu přidají na mou FAN stránku na fb, kde se dozví všechny důležité informace o průběhu kampaně.

Děkujeme za rozhovor a držíme 6.5. 2011 pěsti!


Jaro v AVC

Pavla Slezáková | 14. Duben 2011 | Projekty - Buď první, kdo vloží komentář

Máme za sebou úspěšný březen;) Ten byl pro nás ve znamení Febio Festu, dlouhé a komplikované přípravy se nám vyplatily a zvládli jsme vše bez problému. Užili jsme si tiskové konference, spousty filmů a zahajovací večer v Rudolfinu a zakončovací v Národním Muzeu.
Dále bychom chtěli upozornit příznivce AVC,  že náš  partner DIVADELNÍ A FILMOVÁ SPOLEČNOST ZITY KABÁTOVÉ pořádá letní a příměstské umělecké tábory. Více informací naleznete na www.divadlofilm.cz.
A na závěr tu máme takovou výzvu: Pokud se ti líbí, co děláme, a chtěl(a) by ses k nám připojit, tak nás neváhej navštívit na našich pravidelných schůzkách, které máme každé úterý od 19:00 na Strahovských kolejích na bl. 1 ve 2. patře. Dveře poznáš podle plakátů;) Členové audio studia se schází také v úterý od 20:00 na bl. 8 v suterénu.  Na konci chodby vpravo.
Tak se neboj a přijď mezi nás;) !


SH wiki v novém!

Pavla Slezáková | 14. Duben 2011 | Ostatní - Buď první, kdo vloží komentář

Vše, co opravdu potřebujete vědět o klubu Silicon Hill a o životě na Strahově vůbec, je možné se dočíst na wiki. A ta naše lokální, strahovská, dostává v současné době nový kabátek a prochází jistými změnami k lepšímu!

Cílem vylepšení je snadnější orientace nováčků ve spoustě informací, aby každý rychleji našel to,  co hledá.  Asi největší viditelnou novinkou je kompletní členění do čtyř sekcí: ČLEN, VEDENÍ, DOKUMENTY, KLUB a KOLEJ. Bližší informace jsou uvedeny informační stránce nové wiki, kde naleznetete také popis jednotlivých sekcí a vysvětlení principu zakládání nových stránek. Novinkou je především to, že stránky jsou vytvářené bez diakritiky, až na jednu výjimku a to jsou osobní stránky členů, aby se jim nemusela modifikovat jména.
Hlavní stránka je už k nahlédnutí a z tohoto rozcestníku je vidět, jak vznikají další podstránky.
Koordinátorem této obnovy je Dalibor Fanta, společně mu pomáhá především Ondřej Szönyi a Pavel Vaněček. Pokud má však kdokoli zájem pomoci s dokončením, není problém, tvůrci uvítají jakokoli pomoc. Neváhejte tedy… mrkněte  na wiki a pokud zjistíte, že Vám nějaká informace chybí, neváhejte klukům napsat nebo stránku sami podle pravidel vytvořit. Vaše aktivita bude pak sloužit i ostatním členům klubu a obyvatelům strahovských kolejí při zjišťování nových informací.


Aktivita měsíce – březen

Pavla Slezáková | 14. Duben 2011 | Aktivita - Buď první, kdo vloží komentář

Abychom trochu inspirovali členy klubu Silicon Hill k zamyšlení se nad tím, koho nominují a vůbec vyberou jako nejvhodnějšího kandidáta pro ocenění „Aktivita měsíce“ za měsíc duben, za měsíc březen jsme vybrali sami.

Vzhledem k tomu, že v první víkend v březnu 2011 se konal InstallFest, tak nikoho asi nepřekvapí jméno vítěze – Petr Hodač.
Hody věnoval spoustu hodin svého volného času od začátku roku tomu, aby mohl tento jedinečný víkendový opensource festival vzniknout v podobě, jakou jsme si mohli letos užít. Jedná se především o kordinaci přednášejících, komunikace s partnery a sponzory, zajištění pomocných sil z řad lidských zdrojů pro akci jako takovou.  Petru Hodačovi tedy děkujeme, v nejbližších dnech mu bude HR manažerem předáno ocenění! Gratulujeme a věříme, že i příští rok bude akce minimálně stejně podařená!

Petr Hodač přebírá "placku", zdroj: Radim Roška

Petr Hodač přebírá "placku", zdroj: Radim Roška

http://info.siliconhill.cz/2011/04/aktivita-mesice/

Aktivita měsíce

Pavla Slezáková | 14. Duben 2011 | Aktivita - 4 komentáře

HR klubu Silicon Hill se rozhodlo obnovit zajímavou tradici „Aktivita měsíce„.

O co jde?

Jedná se upozornění na zajímavé počiny a aktivity spojené s klubem Silicon Hill. Vše je primárně o lidech a toto ocenění získá člověk, který výrazně přispěl k rozvoji klubu.  Skutečně aktivních a spolehlivých lidí je jako šafránu a je tedy třeba maličko motivovat další.

Kdo a jak určí tu nejlepší aktivitu?

„Aktivita měsíce“ se bude určovat vždy zpětně. tzn. během prvních deseti dnů v měsíci mohou všichni členové klubu Silicon Hill zasílat své návrhy na ocenění na aktivita(at)siliconhill.cz . Je nutné napsat jméno navrženého a také krátké odůvodnění, za co by mu mělo být ocenění uděleno.  Určit vítěze bude jednoduché: stane se jím kandidát s největším počtem hlasů. Výherce pak bude oznamován pravidelně v mailinfu. Teď je to tedy už jen na Vás, na členech klubu Silicon Hill, koho zvolíte. Je čistě na Vás, o jaké aktivitě určíte, že bude nejlepší.
Rozhodování členů o nejlepších aktivitách je také dobrým feedbackem pro vedení klubu, takže neváhejte psát! Akce a počiny s nejvyššímpočtem nominací jistě dostanou do budoucna větší podporu vedení :-)


Studentská unie ČVUT má svého krále!

Pavla Slezáková | 8. Duben 2011 | Ostatní - Buď první, kdo vloží komentář

Ve čtvrtek 31.3.2011 volila Studentská unie ČVUT svého krále – kandidáta, kterého vyšle do nelehkého souboje s kandidáty ostatních pražských univerzit. Odvahu ukázat, co nich je našla pětice: Tomáš Kouřim, Tomáš Čižinský, Dominik Franěk, Milan Vrána a Jan Zdrha.

porota tleská jedné z odpovědí ve čtvrtém kole volby, zdroj: AVC ČVUT

porota tleská jedné z odpovědí ve čtvrtém kole volby, zdroj: AVC ČVUT

Pět přihlášených studentů ČVUT předstoupilo před porotu v klubu Masarykovy koleje v Dejvicích.  Pozvání do odborné poroty přijal prorektor doc. Josef Jettmar, předsedkyně Dámského klubu ČVUT – Ing. Marie Havlíčková, prezident Studentské unie ČVUT – Ing. Tomáš Zloch, PR manažer klubu Pod-O-Lee – Bc. Martin Prokš, koordinátorka Majálesu 2011 za ČVUT -  Táňa Havlová a ještě lvíček ČVUT.
Volba probíhala čtyřkolově. V prvním kole se kandidáti představili porotě, ve druhém si losovali téma, na které museli alespoň minutu hovořit. Témata to nebyla jednoduchá, ale budoucí králové se poprali skvěle se zelenou červení, kulatou kostkou i tupou ostrostí. Třetí kolo patřilo pantomimě. Soutěžícící si vylosovali téma, předvedli a publikum mohlo hádat, co si dotyčný vylosovat. Závěrečná čtvrtá část volby byl volný prostor pro dotazy poroty. Kterýkoli člen poroty mohl pokládat dotazy a kandidáti střídavě odpovídali. Porota hodnotila každého kolo na bodové stupnicici 1-5, kde 5 bylo maximum. Konečná suma pak určila vítěze. Chvilku napětí před konečným vyhlášením výsledků zpříjemnila divákům orientální tanečnice svým vystoupením.

Orientální tanec zpříjemnil divákům čekání na výsledky, zdroj: AVC ČVUT

Orientální tanec zpříjemnil divákům čekání na výsledky, zdroj: AVC ČVUT

Korunu, žezlo a zlaté jablko si tedy vybojoval Bc. Tomáš Kouřim.
Věříme, že porota vybrala toho skutečně nejlepšího a že král ČVUT se blýskne i v květnu mezi ostatními kandidáty! Vítězovi gratulujeme, ostatním přihlášeným děkujeme za účast, odvahu i jejich výkony při zábavném večeru.

Tomáš Kouřim a Táňa Havlová v objetí lvíčků, zdroj: AVC ČVUT

Tomáš Kouřim a Táňa Havlová v objetí lvíčků, zdroj: AVC ČVUT


PARTNEŘI