KANCELÁŘ

Email:kancelar@siliconhill.cz
Telefon:+420 724 782 500

Koleje Strahov, blok 1,
1. patro, kancelář SU,
č. dveří 40 (na konci chodby vpravo) Google-map

Články

Rozcvička se Strahováčkem

Pavla Slezáková | 15. Říjen 2011 | Blokové - 3 komentáře
lajny při počítání účastníků, zdroj: Jan Müksch"

lajny při počítání účastníků, zdroj: Jan Müksch"

Druhá bloková hra ukázala, že body do celkového pořadí jsou na nejakčnějčích blocích ceněny zlatem a tak není divu, že 6.10. v 6h a 10minut bylo na „buzeráku“ v lajnách bloků připraveno k řádné ranní rozcvičce přes 500 obyvatel kolejí Strahov, což mnozí v tuto dobu považovali za zárak. Díky spolupráci se sponzory byla pro prvních 50 účastníků z každého bloku připravena müsli tyčinka fit pro ještě lepší začátek dne. Nutno dodat, že banány nám dovezl primat.cz.

Organizátoři celé akce dorazili do prostoru rozcvičky již pár minut po půl šesté, aby rozsvítili halogeny, nažhavili fotoaparáty i kamery, vymezili prostor pro účastníky a v neposlední řadě připravili sladkou odměnu v podobě tyčinek k jednotlivým stanovištím.
Bloky měly pro tuto disciplínu různé taktiky; například desítka nešla spát vůbec, čtyřka slíbila před rozbřeskem dopití zbytku sudu po infoschůzce, pětka jemně upozorňovala na nutnost přítomnosti na rozcvičce den předem ale skutečné tóny trubky se snad s úderem konce nočního klidu rozezněly pouze na bloku 3.

Strahováček obveseloval hospodářky, zdroj: Milan Havlík (Silicon Hill)

Strahováček obveseloval hospodářky, zdroj: Milan Havlík (Silicon Hill)

Po šesté se začali trousit první bodíkůchtiví aktivisté a i když to vypadalo, že blok 3 bude mít účast nulovou, pár okamžiků před zazněním signálu píšťalky se vyřídil z vchodu trojky dav, který svou početností zamíchal celkovým pořadím neskutečně! V prvních pár vteřinách proběhlo sčítání přítomných a pak už nebránilo nic tomu, aby Číža a Strahováček ukázali jak se správně pohybem naladit do nového dne.
Své bloky přišly podpořit v apartních oblečcích i některé hospodářky, jakpak by taky ne, vždyť jejich přítomnost byla ceněna celými pěti body! a z toho měl Strahováček velikou radost a tak se s elegantními dámami i fotil.
Když byli všichni rozhýbaní, mohli zájemci  pokračovat dále během na Ladronku a zpět.
Po rozednění nezbývalo než sesbírat z betonového prostoru mezi bloky krabice, označení řad, sbalit halogeny a vyrazit na povinnostmi všedního dne.
Neváhej se zúčastnit i dalších blokových her!

úklony v podání účastníků, zdroj: Milan Havlík (Silicon Hill)

úklony v podání účastníků, zdroj: Milan Havlík (Silicon Hill)


Reportáž z turnaje ve vybíjené

Pavla Slezáková | 4. Říjen 2011 | Blokové - Buď první, kdo vloží komentář

(očima účastníka, napsal Pavel Bakovský aka Bakys)
Prvním kolem meziblokových her, ve kterých se utkávají všechny strahovské bloky, byla vybíjená. Tento sport je velice oblíbený zvláště ve chvíli, kdy máte nějaké nevyřízené účty s lidmi z jiného bloku.  Své spory tak můžete vyřešit právě touto nenásilnou formou. Ostatně agitační plakátek bl.11 začínající slovy „Způsobuješ rád bolest?…“ mluvil za vše.
Prvním a nejdůležitějším úkolem každého bloku bylo sehnat si svůj tým, který sestával z jednoho kapitána a šesti dalších hráčů – celkem tedy sedmi lidí. I když se zdálo, že některé bloky svůj tým nedají dohromady, nakonec hráče sehnaly a na hřiště tak nastoupilo všech deset týmů.

Kapitánka bl.5 při dobře mířené střele, zdroj: Jak Müksch, Silicon Hill

Kapitánka bl.5 při dobře mířené střele, zdroj: Jak Müksch, Silicon Hill

Týmy sestávaly (překvapivě) z většiny mužů, ale některé bloky nasadily do svých týmů také dívky, u kterých se očekávalo, že odzbrojí soupeře svým úsměvem a velkým výstřihem. Nakonec se ale ukázalo, že dívky dokázaly odzbrojit také přesně mířenou ranou a vyřadily tak několik soupeřů. To byla rána pro naši mužskou hrdost, která se s takovou skutečností nechtěla vyrovnat.
Na hřišti nám po úvodním slovu byly rozdány bonbony, abychom měli plné pusy a nemohli do všeho kecat. Poté již začaly samotné zápasy. Ještě bych měl dodat, že všech deset týmů (bloky 2 až 11) byly rozlosovány do dvou skupin – do skupiny A a do skupiny B. Každá skupina měla své hřiště a na tom se odehrávaly veškeré zápasy v rámci dané skupiny formou všichni proti všem. První nesmělé přehozy hřiště působily až zoufale, po chvilce to ale už vypadalo, jako když se střílí „ostrýma“.

Skupiny vypadaly takto:
A        B
3      2
4      6
5      7
10      8
11      9

Hlavním a nejdůležitějším pravidlem těchto soubojů bylo vybít co nejvíce soupeřů a získat tak pro svůj tým co nejvíce bodů. (Veškerá pravidla si můžete přečíst zde. Počet získaných bodů za hru byl přímo úměrný počtu vybitých soupeřů. Po dlouhých (jeden zápas trval maximálně 12 minut) a vyčerpávajících zápasech bylo konečně rozhodnuto a mohly se utkat nejlepší týmy ve skupinách – tedy první tým ve skupině A a první tým ve skupině B. Tím se pak určilo pořadí první a druhé. Druhý tým ve skupině A a B pak hrály o třetí a čtvrté místo. Výsledné body, které byly rozdány podle pořadí a podle počtu vybitých soupeřů, vypadají takto:

Blok Počet bodů

Vítězný team bl.4 při zápase v základní skupině, zdroj: Jan Müksch, SiliconHill

Vítězný team bl.4 při zápase v základní skupině, zdroj: Jan Müksch, SiliconHill

2        12
3        16
4        20
5        10
6        14
7        18
8          4
9          6
10        8
11        2

Kompletní výsledky jsou pravidelně aktualizovány na výsledkové listině.


PARTNEŘI