ČLÁNKY / FOTKY / AKCE
Zasedání představenstva klubu
I ty můžeš přijít a ovlivnit dění v klubu. Program schůze je tradičně na wiki.
20.1.2021
Předseda klubu Silicon Hill vyhlašuje v souladu se Stanovami klubu a jeho Volebním řádem doplňovací volby...
14.1.2021 | Celý článek
Zasedání představenstva klubu
I ty můžeš přijít a ovlivnit dění v klubu. Program schůze je tradičně na wiki.
6.1.2021
Zasedání představenstva klubu
I ty můžeš přijít a ovlivnit dění v klubu. Program schůze je tradičně na wiki.
21.12.2020
Silicon Hill je organizace o více než 4 000 členech. Organizace, která zastřešuje velmi rozmanité aktivity...
17.12.2020 | Celý článek
Silicon Hill je organizace o více než 4 000 členech. Organizace, která zastřešuje velmi rozmanité aktivity...
3.12.2020 | Celý článek

KANCELÁŘ

Email:kancelar@siliconhill.cz
Telefon:+420 724 782 500

Koleje Strahov, blok 1,
1. patro, kancelář SU,
č. dveří 40 (na konci chodby vpravo) Google-map

Projekty

Velkou část svého úsilí věnuje klub Silicon Hill rozvoji svých členů ať už v rámci vzdělávání (tzv. akademie) nebo podpory jejich zájmových činností (tzv. projekty). Členové tak mají ideální prostor k seberealizaci, předávání zkušeností a možnosti vyzkoušet si nabyté znalosti v nekomerční sféře.

Většina projektů a akademií je zdarma přístupná všem členům klubu (Jak se stát členem?).

Máš vlastní nápad, vynikáš v něčem, co ostatní obdivují, a chceš předat své myšlenky a schopnosti ostatním? Napiš Projekťákovi klubu a založ si vlastní projekt!

Proč tedy nedělat v klubu Silicon Hill to, co baví právě tebe?

Logo AVC

AVC.SH - Audiovizuální centrum

http://avc.siliconhill.cz

Projekt Audiovizuálního centra Silicon Hill je zaměřen na vytvoření a provozování nahrávacího studia a zvučení živých akcí. Projekt je vybaven studiovou technikou i technikou pro živé akce, dále také světelnou a video technikou.
Momentálně se zaměřuje na online stream a 4K video.


Logo Fotoatelier

Fotoateliér

Fotoateliér na Wiki

Mezi školní i mimoškolní aktivity studentů ČVUT patří v nemalé míře vlastní tvořivá činnost, mezi kterou bezesporu patří i fotografie. V současné době existuje na strahovském kopečku zájmová místnost, která fotografům poskytuje vynikající podmínky pro práci jak poloprofesionální, tak i pro profesionální tvorbu produktových, portrétních nebo modelingových fotografí.


Logo Fotokomora

Fotokomora

http://fotokomora.sh.cvut.cz/

Kdy jste naposledy drželi v ruce fotografii? Myslím tím skutečnou hmatatelnou fotografii na papíře, která vydrží založená v knize, zarámovaná na zdi či zapadlá za skříní desítky let? Projekt Fotokomora poskytuje zázemí, materiál i pomoc každému, kdo má chuť takové fotografie vytvářet čistě analogovou cestou, od zmáčknutí spouště po vyvolání fotografického papíru.


Hudebny

http://hudebny.siliconhill.cz

Chceš dělat muziku i mimo své rodiště? Máš kapelu či chceš v nějaké začít? Chceš poznat nové muzikanty a začít hrát v Praze? Anebo se jen tak mezi učením odreagovat a zahrát si? Navštiv Hudebny SH a vyzkoušej si cokoli tě bude bavit!
V Praze nenalezneš levnější možnost zkoušet a hrát!


Logo MacGyver

MacGyver - bastlíři SH

http://macgyver.sh.cvut.cz

Projekt MacGyer zastřešuje fungování zájmové místnosti zvané „bastlírna“ což je elektronická-mechoanická dílna dostupná všem členům klubu.


Modelland

Modelland na wiki

Modelland je ideálním prostorem ke stavbě modelů zejména pro studenty architektonických či stavebních oborů. Stále se rozšiřující sortiment vybavení může uspokojit i leckterého jiného modeláře nebo kutila.


Logo SHerna

SHerna

https://sherna.siliconhill.cz/

Projekt pro ty, kteří chtějí dopřát svým očím odpočinku od neustálého zírání do monitoru. SHerna je příjemně vybavená místnost, útočiště gamerů, kteří už nemohou vydržet na pokoji s partnerem a novodobá aréna, určená k ničení vztahů mezi přáteli. K tomuto účelu Vám poslouží herní konzole Xbox 360, vybavená ovladačem Kinect. Celý zážitek je umocněn instalovaným fullHD projektorem, se kterým je posměch nejslabšímu hráči skutečným prožitkem.


Logo SHOW

SHOW

http://show.siliconhill.cz

Silicon Hill Open Wednesday je hudební festival pro mladé začínající kapely, především ze Strahova a jiných kolejí. Letošní ročník, na který jste všichni srdečně zváni, proběhne 24. 4. 2019! ČVUŤáci neváhejte a přihlaste svojí kapelu ať se i letos máme na co těšit ;)


SUT Akademie

SUT - Středisko unixových technologií

http://sut.sh.cvut.cz, http://www.installfest.cz

Středisko UN*Xových technologií, známější pod zkratkou SUT SH, je projekt klubu Silicon Hill. Cílem projektu je seznamovat lidi se svobodnými operačními systémy a programy. Jde zejména o GNU/Linux a vše kolem něj.


Logo Tanecni

Taneční na Strahově

Taneční na Wiki

Projekt se zabývá výukou standardních a latinskoamerických tanců v několika úrovních. Je to příležitost, jak se naučit novým krokům či vypilovat techniku v přátelské neformální atmosféře s individuálnějším přístupem. Projekt také umožňuje zájemcům (lektorům), vyzkoušet si někoho učit a podělit se o své dovednosti s ostatními.


SH liga ve stolním tenise

http://pinec.sh.cvut.cz/

Semestrální soutěž, ve které se příznivci stolního tenisu mohou poměřit s ostatními studenty ze strahovských kolejí. Liga nabízí aktivní trávení volného času s možností poznat nové kamarády a vyzkoušet si soutěžní prostředí.


3D Tisk Logo

3D Tisk SH

http://3dtiskarna.sh.cvut.cz/

Tisknout umí každý. Ale tisknout ve 3D, to umí jen mistři. Přijďte se k nám podívat na SH 3D tiskárnu, rádi Vám ukážeme jak funguje. Samozřejmě si můžete cokoliv vytisknout.


Logo Vcely na Strahove

Včely na Strahově

http://vcely.sh.cvut.cz

Projekt Včely se stará o kvalitní opylení strahovského areálu a petřínských zahrad. Kromě toho se snažíme zprovoznit funkční pozorovací úl a nabídnout tak pohled do života tohoto úžasného hmyzu.


Výtvarný kroužek

Výtvarný kroužek na wiki

Výtvarný kroužek je tu pro každého člena klubu, který touží po aktivním, zábavném, ale i relaxačním využití svého volného času. Máš-li chuť se kreativně vyřádit a naučit se novým výtvarným technikám, tak se u nás zastav.

PARTNEŘI