ČLÁNKY / FOTKY / AKCE
Strahov OpenAir 2023

Openair festival na oslavu nového akademického roku.

Událost na FB

27.9.2023
Vítejte na ČVUT 2023

Sedmý ročník jediného oficiálního vítání prváků na ČVUT! Nabušený line-up největší uvítací akce pro prváky na ČVUT! Během večera proběhne i tradiční křest prváků, který v minulosti odpálili Kazma, Leoš Mareš, Kapitán Demo nebo Mikýř. Kdo to bude letos?

FB událost

25.9.2023
Poznej Strahov 2023.3

Akce (nejen) pro nově nastěhované na Strahov.

Více informací na FB události

FB událost

24.9.2023
Po poměrně dlouhé době se změnily členské příspěvky do klubu Silicon Hill, nejen jejich názvy, ale...
12.9.2023 | Celý článek
Thumb_376_jerabkova
30.7.2023
Předseda klubu Silicon Hill vyhlašuje v souladu se Stanovami klubu a jeho Volebním řádem volby na...
7.4.2023 | Celý článek
Spouštíme nový kurz programování v Pythonu pro začátečníky! Tento kurz ti poskytne základy programování a naučí...
17.3.2023 | Celý článek

KANCELÁŘ

Email:kancelar@siliconhill.cz
Telefon:+420 724 782 500

Koleje Strahov, blok 1,
1. patro, kancelář SU,
č. dveří 40 (na konci chodby vpravo) Google-map

Projekty

Velkou část svého úsilí věnuje klub Silicon Hill rozvoji svých členů ať už v rámci vzdělávání (tzv. akademie) nebo podpory jejich zájmových činností (tzv. projekty). Členové tak mají ideální prostor k seberealizaci, mohou získat zkušenosti od starších členů klubu buď v rámci projektů nebo aktivit a také si mohou vyzkoušet nabyté znalosti v praxi, v dobrovolné organizaci.

Většina projektů a akademií je zdarma přístupná všem členům klubu. Pokud se chceš zapojit aktivně, kontaktuj nás.

Nenašel jsi v Projektech ani Aktivitách tvůj koníček? Nezoufej a založ svůj vlastní projekt! Pokud něco baví tebe, určitě se najdou další, kteří by si to rádi vyzkoušeli a třeba je to taky chytne. Stačí napsat Projektovému manažerovi (kontakt najdeš zde) a on ti pomůže a poradí jak na to.
Logo AVC

AVC.SH – Audiovizuální centrum

http://avc.sh, AVC na Wiki

Projekt Audiovizuálního centra Silicon Hill je zaměřen na vytvoření a provozování nahrávacího studia a zvučení živých akcí. Projekt je vybaven studiovou technikou i technikou pro živé akce, dále také světelnou a video technikou.
Momentálně se zaměřuje na online stream a 4K video.


Fotbálek

Fotbálek na Wiki

Cílem tohoto projektu je zpopularizovat stolní fotbal a vytvořit komunitu lidí, kteří sdílí tento koníček a mají chuť se v něm rozvíjet. Součástí tohoto projektu je tzv. „Tréningové centrum“, ve kterém se pořádají tréninky ve stolním fotbale. Jednou ročně se koná turnaj ve stolním fotbálku, kterého se může zúčastnit každý člen SH.


Logo Fotoatelier

Fotoateliér

Fotoateliér na Wiki

Mezi školní i mimoškolní aktivity studentů ČVUT patří v nemalé míře vlastní tvořivá činnost, mezi kterou bezesporu patří i fotografie. V současné době existuje na strahovském kopečku zájmová místnost, která fotografům poskytuje vynikající podmínky pro práci jak poloprofesionální, tak i pro profesionální tvorbu produktových, portrétních nebo modelingových fotografí.


Logo Fotokomora

Fotokomora

Fotokomora na Wiki

Kdy jsi naposledy držel/a v ruce fotografii? Myslím tím skutečnou hmatatelnou fotografii na papíře, která vydrží založená v knize, zarámovaná na zdi či zapadlá za skříní desítky let? Projekt Fotokomora poskytuje zázemí, materiál i pomoc každému, kdo má chuť takové fotografie vytvářet čistě analogovou cestou, od zmáčknutí spouště po vyvolání fotografického papíru.


Hudebny

https://hudebny.sh.cvut.cz, Hudebny na Wiki

Chceš dělat muziku i mimo své rodiště? Máš kapelu či chceš v nějaké začít? Chceš poznat nové muzikanty a začít hrát v Praze? Anebo se jen tak mezi učením odreagovat a zahrát si? Navštiv Hudebny SH a vyzkoušej si cokoli tě bude bavit!
V Praze nenalezneš levnější možnost zkoušet a hrát!


Kompanie MonSilica (LARP tréninky na Strahově)

Kompanie MonSilica na Wiki

Zkratka LARP znamená Live Action Role Playing, tedy česky „hraní rolí na živo“. Jedná se o společenskou hru z divadelními prvky. Ve světě daného žánru (sci-fi, fantasy, historie, současnost) je vždy autorem konkrétní hry vymyšlen skript/děj, ve kterém je konkrétní postava hrána hráčem. Postava může být předem vymyšlená autorem hry, nebo může být vymyšlena hráčem (záleží na typu LARPu). Hráč je pak vybaven kostýmem adekvátním ke ztvárněné postavě a má za cíl se do postavy vcítit, být postavou, ne sám sebou.


Logo MacGyver

MacGyver – bastlíři SH

https://macgyver.siliconhill.cz, MacGyver na Wiki

Projekt MacGyer zastřešuje fungování zájmové místnosti zvané „bastlírna“ což je elektronická-mechoanická dílna dostupná všem členům klubu.


Logo Modelland

Modelland

https://modelland.siliconhill.cz, Modelland na Wiki

Modelland je ideálním prostorem ke stavbě modelů zejména pro studenty architektonických či stavebních oborů. Stále se rozšiřující sortiment vybavení může uspokojit i leckterého jiného modeláře nebo kutila.


Logo SHerna

SHerna

https://sherna.siliconhill.cz, SHerna Wiki

Projekt pro ty, kteří chtějí dopřát svým očím odpočinku od neustálého zírání do monitoru. SHerna je příjemně vybavená místnost, útočiště gamerů, kteří už nemohou vydržet na pokoji s partnerem a novodobá aréna, určená k ničení vztahů mezi přáteli. K tomuto účelu ti poslouží herní konzole Xbox 360, vybavená ovladačem Kinect. Celý zážitek je umocněn instalovaným fullHD projektorem, se kterým je posměch nejslabšímu hráči skutečným prožitkem.


Logo SHpinec

SH liga ve stolním tenise

http://pinec.sh.cvut.cz/, SH liga ve stolním tenise na Wiki

Semestrální soutěž, ve které se příznivci stolního tenisu mohou poměřit s ostatními studenty ze strahovských kolejí. Liga nabízí aktivní trávení volného času s možností poznat nové kamarády a vyzkoušet si soutěžní prostředí.


Logo SHOW

SHOW

https://show.siliconhill.cz, SHOW na Wiki

Silicon Hill Open Wednesday je hudební festival pro mladé začínající kapely, především ze Strahova a jiných kolejí. ČVUŤáci neváhejte a přihlaste svojí kapelu ať se i letos máme na co těšit ;)


SUT Akademie

SUT – Středisko unixových technologií

https://sut.sh.cvut.cz, https://www.installfest.cz

Středisko UN*Xových technologií, známější pod zkratkou SUT SH, je projekt, jehož cílem je seznamovat lidi se svobodnými operačními systémy a programy. Jde zejména o GNU/Linux a vše kolem něj.


Logo Taneční na Strahově

Taneční na Strahově

Taneční na Wiki

Projekt se zabývá výukou standardních a latinskoamerických tanců v několika úrovních. Je to příležitost, jak se naučit novým krokům či vypilovat techniku v přátelské neformální atmosféře s individuálnějším přístupem. Projekt také umožňuje zájemcům (lektorům), vyzkoušet si někoho učit a podělit se o své dovednosti s ostatními.


Logo Vcely na Strahove

Včely na Strahově

http://vcely.sh.cvut.cz, Včely na Wiki

Projekt Včely se stará o kvalitní opylení strahovského areálu a petřínských zahrad. Kromě toho se snažíme zprovoznit funkční pozorovací úl a nabídnout tak pohled do života tohoto úžasného hmyzu.


Logo zahrádek

Zahrádky SH

Zahrádky na Wiki

Stmelujeme dohromady členy, kteří se zajímají o zahradničení, kompostování a další podobné aktivity. Projekt slouží k odreagování členů klubu prostřednictvím zahradničení. Budujeme zde komunitní zahrádku pro lidi z místa zvaného Stadion Domov.


Logo 3D tisk

3D Tisk SH

http://3dtisk.sh.cvut.cz, 3D Tisk na Wiki

Tisknout umí každý. Ale tisknout ve 3D, to umí jen mistři. Přijď se k nám podívat na SH 3D tiskárnu, rádi Vám ukážeme jak funguje. Samozřejmě si můžete cokoliv vytisknout.

PARTNEŘI