ČLÁNKY / FOTKY / AKCE
This is Silicon Hill

Akce je věnována nejen studentům prvních ročníků, aby se seznámili s možnostmi klubu Silicon Hill.

Klub sídlí na strahovských kolejích a nabízí širokou škálu mimoškolního vyžití. Těšit se můžete na spoustu ukázek klubových aktivit, informací o klubu a jeho fungování a koncert!

To vše on-line na živém streamu.

FB událost

30.9.2020
Zasedání představenstva klubu
I ty můžeš přijít a ovlivnit dění v klubu. Program schůze je tradičně na wiki.
23.9.2020
Ze střechy

On-line festival k zahájení nového akademického roku na ČVUT!

Na střeše budovy CIIRC se prostřídají zvučná jména. Celý festival můžeš sledovat jen a pouze online, v pohodlí svého pokoje či na koleji. Program bude nabitý!

Akci pořádá Studentská unie ČVUT.

FB událost

21.9.2020
Předseda klubu Silicon HIll vydal dne 17. 9. 2020 nařízení předsedy NP2020-9 v následujícím znění.S okamžitou...
17.9.2020 | Celý článek
Předseda klubu Silicon HIll vydal dne 2. 7. 2020 nařízení předsedy NP2020-8 v následujícím znění.S okamžitou...
2.7.2020 | Celý článek
Na základě rozvolňování opatření a vydaného nařízení předsedou klubu Silicon Hill NP2020-7 se 25. 5. 2020 můžou...
25.5.2020 | Celý článek
Default
23.4.2019

KANCELÁŘ

Email:kancelar@siliconhill.cz
Telefon:+420 724 782 500

Koleje Strahov, blok 1,
1. patro, kancelář SU,
č. dveří 40 (na konci chodby vpravo) Google-map

Vzdělávání

Klub Silicon Hill není jen o samotné síti a životě na Kolejích Strahov, ale organizuje také nejrůznější vzdělávací aktivity, a to jak přednášky či konference, tak tzv. akademie. Akademie jsou pravidelné praktické večerní kurzy, které doplňují hodně teoretické vzdělávání na škole. Kurzy jsou určeny nejen pro počítačové nadšence či programátory, ale myslíme i na stavaře, architekty a strojaře.

Některé z kurzů jsou ukončeny celosvětově uznávaným certifikátem, kterým se můžeš prokázat u budoucího zaměstnavatele. Na druhou stranu i necertifikované kurzy tě naučí mnohé. Většina kurzů probíhá v našem Školicím centru.

Přednášky a konference

InstallFest

InstallFest

https://installfest.cz/

InstallFest je konference zaměřená na open-source operační systém Linux a příbuzná témata, která se koná každoročně první březnový víkend. Hlavním myšlenkou je sdružovat linuxové nadšence a pomoci začátečníkům s orientací v tomto operačním systému.


SUT SH

Středisko UN*Xových technologií (SUT)

http://sut.siliconhill.cz/

Středisko UN*Xových technologií, známější pod zkratkou SUT SH, jsou přednášky konané zpravidla jednou týdně v klubovně na bloku 7. Cílem je seznamovat lidi se svobodnými operačními systémy a programy. Jedná se zejména o GNU/Linux a vše kolem něj.


 

 

Akademie

Autodesk Akademie

Autodesk

http://autodesk.siliconhill.cz

Kurzy Autodesk ti nabízí nejenom zlepšení tvých dovedností v grafických programech potřebných ve škole i v praxi, ale i odbornou pomoc od lektorů. Navíc po úspěšném absolvování obdržíš celosvětově uznávaný certifikát Autodesku. Kurz je placený.


C++ Akademie

C++

https://c.siliconhill.cz/cpp.php

C++ je velice flexibilní a univerzální programovací jazyk, běží na všem od jednočipových počítačů až po ty sálové. Navíc máme kurzy i pro úplné začátečníky, tak se můžeš přihlásit, i když zrovna nestuduješ informatiku.


ECMAScript Akademie

Jak vytvořit svůj blog

https://c.siliconhill.cz/ecmascript.php

Přijď se k nám naučit, jak vytvořit webové stránky za pomoci jednoho z nejpopulárnějších jazyků k tomu určených – ECMAScript. Kurz tě provede návrhem od HTML a CSS přes nasazení frameworku React až po napojení na API.


Linux Akademie

Linux

http://linux.siliconhill.cz

Linux není operační systém určený jen pro odborníky nebo velké korporace. Umožní ti pracovat efektivněji, přizpůsobí se tvým potřebám a navíc je zdarma. Naučíme tě nebát se příkazové řádky a ukážeme ti, jak provádět základní administraci systému.


Python Akademie

Python

https://c.siliconhill.cz/python.php

Python je populární generický interpretovaný jazyk používaný často pro zpracování dat nebo tvorbu webů. Ať už jsi úplný začátečník ve světě programování, nebo chceš jen objevit tento oblíbený jazyk, neváhej se přihlásit do tohoto kurzu.


Embedded Systems Akademie

Vestavěné systémy (Embedded Systems)

https://c.siliconhill.cz/embedded.php

Naučíme programovat vestavěné systémy, které jsou všude kolem nás, např. v kamerách, vlacích nebo i pračkách. Jedná se o malé počítače, které obvykle pouští jediný program a jsou schopny rychle odpovídat na real-time data. Kurz je vhodný pro pokročilé programátory.


PARTNEŘI