KANCELÁŘ

Email:kancelar@siliconhill.cz
Telefon:+420 724 782 500

Koleje Strahov, blok 1,
1. patro, kancelář SU,
č. dveří 40 (na konci chodby vpravo) Google-map

Články

Závěrečná párty blokových her

| 21. Prosinec 2011 | Akce - 4 komentáře

Dne 15.12.2011 se ve školícím centru SH uskutečnila závěrečná vánoční párty, která slavnostně zakončila blokové hry. Párty začínala ve 20:00, kdy postupně začínali přicházet hosté a soutěžící. Pro všechny byly připraveny nápoje a občerstvení, po kterých se v krátké době slehla zem. Jen pivo vydrželo skoro až do konce párty.

Během slavení se hrály ještě poslední tři soutěže, ve kterých mohli soutěžící získat ještě nějaké body do blokových her, než byly tyto hry ukončeny. První ze soutěží byla „Včelička“. Soutěž spočívala v tom, že zástupce z každého bloku dostal plnou láhev piva a kolem pasu mu byl upevněn provázek s propiskou.. Úkolem soutěžícího bylo nejprve láhev vypít v co nejkratším čase, postavit jí na zem a poté se trefit propiskou do hrdla lahve bez jakékoliv pomoci rukou. Zdálo se to jako snadný úkol, ale to, že to není tak snadné, jak se zdá, nám ukázala čarodějka, které chvíli trvalo, než zasunula.

Další soutěží byla „Kravička“, která se konala nedlouho po soutěži první.  Tentokrát dostal každý soutěží (vždy z každého bloku jeden) bonbon, který byl přivázán na provázku. Úkolem soutěžícího bylo dát si konec provázku do pusy, a následně bez jakékoliv pomoci ruky či jiné části těla, navíjet provázek na jazyk a dostat tak bonbon co nejrychleji do pusy. Ten, kdo toto splnil vyhrál.

A poslední byla soutěž „Disco“. Ta spočívala v tom, že se z bloků sešli družstva o počtu členů 1 – 16. Družstva dostala po jednom balení disco sušenek, které byla na začátku soutěže postavena na zemi. Úkolem prvního soutěžícího z bloku bylo balíček sušenek otevřít a začít jíst první sušenku. Teprve až vše řádně spolknul, mohl jíst další sušenku další soutěžící. Úkolem bylo sníst co nejrychleji celý balík sušenek.

Po těchto soutěžích následovala chvíle, kdy si každý mohl zatančit (DJ večera byl Seth) a porota počítala body v posledních soutěžích a vyhodnocovala celkově blokové hry. Jakmile byly poslední body přičteny, výsledky spočítány, přešlo se na vyhlašování vítězů v blokových hrách. Vítězný blok vyhrál putovní pohár a sladkosti. Pro ty, kteří se párty neúčastnili, máme výsledky zde:

3. místo:  blok č.6

2. místo:  blok č.5

1. místo:   blok č.3

Gratulujeme výhercům a doufáme, že se vám blokové hry líbily. Ovšem nic nekončí a vy se můžete v letním semestru těšit na pokračování těchto her.

Fotografie jsou umístěné v galerii. Máte nějaké své fotografie a chcete je poskytnout do galerie klubu? Neváhejte, napiště na pr@siliconhill.cz a nějak se domluvíme! ;-)


SH párty na Hvězdě s pořadovým číslem 2 nezklamala!

Pavla Slezáková | 21. Prosinec 2011 | Akce - 6 komentářů
Strahováček a Pally, zdroj: Jan Müksch

Strahováček a Pally, zdroj: Jan Müksch

PR oddělení klubu Silicon Hill se rozhodlo navázat na loni započatou tradici podzimní v podobě klubové pařby na Hvězdě.
Oproti loňsku se datum konání posunul až těsně před čas adventní a středa 23. listopadu patřila pouze členům klubu – všichni měli vstup zdarma a kdo si pamatoval své UID, prokázal se kolejenkou, mohl svému bloku přinést i nějaké bodíky do blokových her.
Hned u vchodu čekala na klubově oblečené příchozí sladká odměna v podobě SH bonbonku – Silicon Hill je prostě k sežrání! :-) Aby všichni věděli, kterak se správně kroutit na tanečním parketu, tak hned po deváté předvedla to nejlepší sklupina break dance, která během roku trénuje ve Školicím centru klubu na Strahově. Aby si přišli na své i milovníci latiny, předvedl skvělý výkon pár ze Strahovských tanečních. Tímto byl večer zahájen, pivo teklo proudem a DJ pouštěl do hity, které málokoho nechaly sedět na židli, zvlášť když všechny lákal k tanci Strahováček!
Protože člověk je hravý tvor, tak po desáté hodině byla vyhlášena proslulá soutěž “ Jízda 143″. Řidiči měli za úkol do svého „autobusu“ co nejvíce cestujících.  Revizoři kontrolující soutěžící byli přísní, přesto byl zvolen vítězný autobus a jeho cestující byli pozváni na drink zdarma.
Oči všech přítomných byly po celou dobu párty přitahovány belkým dárkovým košem jak jinak nez v klubových barvách. To však ještě nikdo netušil, pro koho je odměna připravena. Že však uvnitř bylo vše třikrát ledacos napovídalo… s úderem půlnoci se mohli do soutěže „odvážná trojka“ přihlásit tři trojice. Cílem bylo ze svých svršků v časovém limitu co nejdelšího hada. Vítězem se logicky stala trojice s nejdelším hadem. Taktizovalo se, ale jen do určité míry: pravidla zakazovala použití řetízků a tkaniček, silnou zbraní se však ukázaly být podprsenky a dámské punčocháče. Vítězové se radovali z dárkového koše, ale poražení nepřišli zkrátka, za sovu snahu byli odměněni drinkem dle svého výběru.
Pak už se nechala zábava volně plynou a všichni házeli kyčlemi podle rytmu, který udával DJ :-) Párty se tedy opět povedla a pokud vše klapne, tak za rok znovu na Hvězdě!

Fotografie jsou umístěné v galerii. Máte nějaké své fotografie a chcete je poskytnout do galerie klubu? Neváhejte, napiště na pr@siliconhill.cz a nějak se domluvíme! ;-)

"Parime!", zdroj: Jan Müksch

"Parime!", zdroj: Jan Müksch


Výherci listopadového kola soutěže se Strahováčkem

Petr Hovorka | 21. Prosinec 2011 | Ostatní - 1 komentář

Výsledky listopadového kola třetího ročníku soutěže se Strahováčkem jsou tu. Fotka byla docela snadná, proto k nám dorazilo pěkných 33 odpovědí a všechny byly správné!

Kde je Strahováček?

Strahováček se tentokrát nechal vyfotit pod Tančícím domem na pravém břehu Vltavy na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí. V jedné z došlých odpovědí jsme byli nařčeni, že je neslušné fotit se pod sukní Ginger –  nebudeme zde blíže popisovat, co nás k tomu vedlo a rovnou se omlouváme. Ale stejně musíte uznat, že jsou to pěkné nosníky no ne? ;) Více info o této jedněmi milované a druhými zavrhované stavbě z roku 1996 najdete na WIKI.

Ze správných odpovědí jsme jako vždy vylosovali tři výherce:

Na třetím místě Martin Benovič (UID: 19054), na druhém místě Jan Žák (UID: 18233) a vítězem listopadového kola se stal Jakub Vondra (UID: 21055).

Gratulujeme!

Ostatní nezoufejte a zkuste štěstí v prosincovém kole - http://info.siliconhill.cz/soutez-se-strahovackem-3/

Všem přejeme veselé Vánoce a do nového roku 2012 hodně štěstí nejen v soutěži se Strahováčkem ;)

ps. Staňte se fanouškem Strahováčka na facebooku, kde se můžete dozvědět plno zajímavostí i drbů ze zákulisí a třeba i nějakou důležitou nápovědu :)http://www.facebook.com/strahovacek


Zloděj na Strahově

| 13. Prosinec 2011 | Akce - Buď první, kdo vloží komentář

Strahov není nijak oplocen ani hlídán a tak není divu, že se kolem kolejí potuluje mnoho cizích lidí, kteří zde nemají co dělat. Vyčkávají na vhodnou chvíli, aby se poté mohli obohatit na jiných jako se tomu stalo  5.12.2011 na bloku 11.Zloděj

Všechno se událo kolem 18 hodiny na bloku 11. Do té doby jinak normální den byl narušen až zvukem rozbíjejícího se skla. Většina studentů tomu nevěnovala pozornosti. Nejspíš si řekli, že to nebude nic neobvyklého, když se tu kdeco rozbíjí téměř pravidelně. To ovšem netušili, že se do koleje snaží vloupat cizí člověk. Celý běh událostí byl spuštěn tím, že se jeden z aktivních členů SH Pavel z bloku 11 podíval z okna, aby zjistil, co bylo původem onoho zvuku. Když uviděl, že se do jednoho z přízemních oken snaží dostat nějaký cizí člověk, zavolal na něj a vyběhl ven, aby narušitele dopadl, avšak ten, když zjistil, že se tam nedostane a že byl spatřen, seskočil z římsy a vydal se pryč. Zdálo se, že se již nevrátí, ale asi nebyl vysoké inteligence, protože se kolem 18:50 vrátil zpět. A snažil se na stejném místě dostat do pokoje. I tentokrát jej Pavel spatřil a rozhodl se, že s tím něco udělá. Vyběhl ven, aby narušitele chytil, ale ten byl již pryč. Pavel vše oznámil vrátnému, s kterým se šel porozhlédnout ven, ale útočníka nikde neviděli. Domluvil se však s kamarády, že si na něj počíhají. Člověk by řekl, že se narušitel poučí a nepůjde třikrát na stejné místo. To bychom se ale spletli, neboť útočník se vrátil i na potřetí. Pavel i s kamarády, kteří byli rozestavění kolem koleje, narušitele chytili a následně zavolali policii, která si pro něj přijela. Nakonec se zjistilo, že oním viníkem je jeden z bezdomovců bydlících kolem kolejí.

Pavel by si zasloužil nějaké ocenění, neboť jako jeden z mála si všímal toho, co se kolem něj děje a zakročil, díky čemuž narušitel neměl šanci způsobit škodu. Avšak poděkování si zaslouží také kluci z pokojů 42, 413, 415, 423 a 426 (vše na bloku 11) za akční nasazení a dopadení „podezřelého“.

Nebezpečímto bychom vás chtěli poprosit, abyste si dávali pozor na to, zda zavíráte okna, když odcházíte a zda je zajišťujete řetízkem. Pokud ne a budete vykradeni, pojišťovna vám nic nevyplatí! Týká se to především lidí v přízemních patrech, kde je velká šance, že se vám tam pokusí někdo vloupat. Také případné cizí a podezřelé osoby hlaste vedení bloku popř. například vrátnému. Nenechávejte takové věci bez reakce a pomozte zvýšit bezpečnost Strahova! 3.12. byly ukradeny dva notebooky na bloku 11 a v týdnu 28.11 – 4.12 byla už po několikáté vykradena pracovní agentura Unis sídlící na severní straně bloku 11. A tohle je jen blok 11, kolik je toho asi ukradeno na celém strahově? Chcete to nechat zajít dál nebo tomu udělat přítrž?! Je jen na nás, jak se to bude vyvíjet…


Co dělá AVC v čase adventním?

Pavla Slezáková | 13. Prosinec 2011 | Projekty - Buď první, kdo vloží komentář

S prvním semestrem je na FJFI spojena Bažantrikulace alias uvedení prváků na jaderce do stavu jaderňáckého. Této akce se účastnilo přes 400 lidí a my, abychom se náhodou nenudili, jsme akci zajistili po technické stránce, aby divadlo, živá kapela i nějaký ten proslov, všechno dopadlo, jak mělo.
Protože máme rádi hudbu (překvapivě), tak jsme se rozhodli uspořádat koncert na desítce, kde
nám zahráli Corsaires a The Shackles. Děkujem všem za účast a těšíme se
na shledanou na dalších námi pořádaných akcích.
Pro nás a naše nováčky pořádáme nyní nově začátečnické kurzy
audiotechniky.
Kdo chce, může se přijít podívat, aktivních členů není nikdy dost..
Kde nás najdete? Pravidelně od 20:00 každé úterý v suterénu bloku 8, na
webu http://avc.siliconhill.cz, na fcb https://www.facebook.com/AVC.Audio a nebo pište mailem na
audio@avc-cvut.cz .


PARTNEŘI