Články - Silicon Hill

Bronislav Robenek - předseda klubu Silicon Hill

Olga Kořánková | 26. Prosinec 2012 | Rozhovory - 8 komentářů

Bronislav Robenek bude už rok předsedou klubu Silicon Hill. Věří, že když je něco potřeba, stačí si k tomu sednout a udělat to. Nepochybně i díky tomu se mu (nejen) v uplynulém roce podařilo zrealizovat několik věcí.

Bronislav Robenek

B. Robenek, předseda klubu Silicon Hill, se připravuje na svůj novoroční projev, foto: M. Borýsek

Vybavíš si první dojem ze Strahova?

Když jsem poprvé přijel na Strahov, byl jsem ohromený prostředím – kousek do parku, Praha… Měl jsem pocit, že jsem na soběstačném, ideálně postaveném místě, kde člověk v Praze může být. Na druhou stranu jsem byl zaskočen úrovní ubytování. Brzy jsem si ale, také vlivem staršího spolubydlícího, uvědomil, že to já si musím najít způsob, jak tady fungovat a jak se Strahovu přizpůsobit. Protože on se za tu dobu, co tady budu, nezmění. Zvykl jsem si rychle a o stěhování jsem neuvažoval a nejspíš už ani uvažovat nebudu. A to hlavně díky klubu, ten mě tady opravdu drží.

Vzpomínáš si, co tě přivedlo k tomu, aby ses stal aktivním členem klubu? Jak vzpomínáš na své začátky?

Úplně první co jsem dělal, bylo, že jsem se začal zapojovat na bloku. Pomáhal jsem tehdejšímu zástupci bloku Bejzzovi (Dalibor Fanta; pozn. redakce) hned první nebo druhý den na koleji. Byl jsem se u něj zaregistrovat a on se zmínil, že by potřeboval pomoci s postavením podia v televizárně. Souhlasil jsem, ale zároveň jsem byl z Bejzze, jeho pokoje a jednání docela vyděšen - „Co je to proboha za člověka?“. Vzal jsem kamarády z prváku a šli jsme mu pomoct. V tu chvíli jsem ani nevěděl, že to je pro klub. Teprve jsme se rozkoukávali a o klubu jsem nic nevěděl. Zatímco jsme pomáhali, Bejzz nám vysvětloval, jak to tady na Strahově funguje. Ukázal nám dvě vrtačky - jedna byla rozpadlá, druhá docela v rozumném stavu a to okomentoval slovy: „tohle je SÚZ a tohle je Silicon Hill“.

Potom jsem si užíval prvních měsíců na vysoké škole, pomáhal jsem s různými věcmi, například na mikulášské besídce, a poznal jsem nové kamarády. Při následujících volbách zástupce bloku jsem se poznal s kandidátem a budoucím blokovým zástupcem Jirkou Knotkem a začali jsme se spolu více bavit. Nakonec jsem mu dělal zástupce. Časem mě skrze Jirku oslovil „klub“, jestli bych se nechtěl zapojit v rámci Školicího centra a naplánoval jeho pronajímání. Vzal jsem to vážně a věnoval jsem tomu nějaký čas. Bohužel ve výsledku se centrum ze smluvních důvodů ani nemohlo pronajímat.

Následovalo výjezdní zasedání, kde panovala atmosféra toho, že nebude předseda. O tom jsem tam mluvil i s končícím předsedou Radimem Roškou. Poté přišla legendární Vánoční besídka, kde jsme s Dominikem Mališem závodili, kdo toho víc sní :-) Mimo to se řešilo, jestli budu kandidovat, nebo ne. Domů na Vánoce jsem odjížděl s tím, že si to rozmyslím.

Rozhodoval jsem se, jestli pokračovat ve svých stávajících aktivitách, nebo zkusit něco úplně nového, co mi přinese nové zkušenosti. Nakonec jsem se rozhodl, že do toho půjdu. Mezi svátky jsem sepsal kandidátku a 16.1.2012 byla volba předsedy. Bral jsem to docela vážně a odpovědně, právě tak, jak na mě působil klub. Při volbě probíhala diskuze, tzv. grilování kandidátů, kdy mě zaráželo, na co se mě lidi ptají. Já bych dnes měl na budoucího předsedu úplně jiné otázky, zejména zaměřené na jeho schopnosti/obecné znalosti, než na konkrétní znalosti klubu… No a nakonec jsem byl zvolen. Pamatuju si, jak mi všichni gratulovali a byli rádi, že se zvolil předseda.

Zanedlouho to tedy bude rok, co jsi předsedou. Co se ti za uplynulý rok podařilo a s čím si nejvíce zápasil?

Klub jsem přebral takzvaně s kostlivci ve skříni, což, nutno říci, není vina někoho konkrétního. Šlo o naakumulované resty různého charakteru a závažnosti, které nikdo neřešil. Zkrátka, jak řekl Radim, předseda dělá spoustu věcí, které nejsou vidět, ale bez kterých by to nefungovalo.

Například jednou z prvních věcí, kterými jsem se zabýval, byl provoz kanceláře a oběh dokladů. To co se tady dělo bylo opravdu neefektivní a dokonce i tehdy, tedy v roce 2012, přepisovala paní sekretářka informace o platbách do počítače několikrát. Elektronické zadávání platebních příkazů přímo z účetního SW a automatická kontrola uhrazených faktur jí opravdu ušetřily hodně času.

Jinak jsem v uplynulém roce nejvíc zápasil s hledáním nových lidí a především s jejich motivací. Máme tady spoustu lidí, kteří dělají to co je baví - to je dobře! Ale lidí, kteří by dělali to, co je potřeba, je prostě málo a mnohdy si připadám na spoustu věcí sám. Předseda pak místo toho, aby řešil budoucnost klubu a nové projekty, dělá kancelářskou krysu a spamuje.

Akce Prvák

Akce Prvák, zdroj: fotogalerie Silicon Hill

Na druhou stranu se povedlo vylepšit síť, zrealizovat celou řadu nápadů a projektů. Myslím, že představu o tom, co se stihlo, člověk získá, když koukne do fotogalerie na novém webu. Samozřejmě - není tam všechno. No a v neposlední řadě se povedlo sestavit funkční tým, centrálu. Myslím, že nás čekají už jen lepší zítřky.

V uplynulém semestru došlo ke změně informačního systému, na které ses podílel. V čem spočívají jeho výhody?

Hlavní výhoda - funguje to :) Na tomto projektu nás dělalo několik, kromě mě ještě Dominik Mališ, Tomáš Srna a další (více informací ZDE ).

Bývalý systém SUPP jsem chtěl změnit už někdy v březnu, ale s naším řešením jsme neuspěli. Během letních prázdnin bylo najednou více času, a tak jsme si s Dominikem Mališem řekli, že zkusíme, co zvládneme naprogramovat za jeden víkend na začátku července. Během jedné noci jsme měli databázové schéma systému, to už se až dodnes prakticky neměnilo. V sobotu a v neděli jsme kódili a po víkendu jsme odcházeli z kanceláře s tím, že jsme zvládli udělat asi čtvrtinu toho, co je třeba. A tak jsme během dalších víkendů, pod vlivem BigShocků a sušenek, pokračovali.

Byl to „top secret“ projekt, protože hrozilo, že kdyby se o tom rozkřiklo, víc lidí by chtělo „říkat své názory“ a jak je na Strahově typické - více by se schůzovalo, než makalo. Byli jsme rozhodnuti představit IS, až bude hotový. Pod slibem mlčení jsme ho během vývoje ukázali pár lidem, zejména proto, že jsme potřebovali pomoct. A oni nevěřili, že to dotáhneme do konce, nebo se divili, že něco takového je vůbec možné.

Obecně panovala atmosféra „že to nejde“, a že nic lepšího být nemůže (na SUPPu se podílelo několik lidí z SH + soukromá firma). Podle nás všechno jde, a tak jsme to udělali. 14.8.2012 jsme náš výtvor prezentovali na prázdninové schůzi představenstva jako hotovou věc, která bude na podzim nasazena do provozu. Docela nečekaně to donutilo věčně ukecané „vedení“ zklapnout a trošku zbystřit. Asi nechápali, co se to děje. Od té chvíle bylo jasné, že už to musíme dotáhnout do konce.

Dominik koncem prázdnin dělal státnice (úspěšně), a já jsem začátkem školy také neměl na IS tolik času, kolik bylo potřeba. Chvíli to tedy trvalo, ale nakonec jsme se během víkendu kolem 1.10.2012 hecli a IS nasadili. Zajímavé je, že od té doby nenastal jediný vážný problém a nebylo třeba dělat žádný hotfix, což nám lidé z oborou nechtěli/nechtějí věřit.

Vtipné je, že ani jeden nejsme síťař (s tím nám pomohl Bohdy - Viktor Bohuslav Bohdal) a ze začátku jsme té síti rozuměli asi jako koza náklaďáku. Teď to ale vypadá, že jsme bohužel jediní, kdo tomu tady vlastně rozumí. Kde jsou ti slavní síťaři z křemíkového kopečku?

Takhle se v klubu dělají věci - někdo se hecne, že se mu něco nelíbí/nefunguje to a chce to změnit. A když to udělá líp, jsme jedině rádi. Pokud jde o IS, bylo by jedině dobře, kdyby se našel někdo nový, kdo by nám řekl že to stojí za **** a udělal něco lepšího. Samozřejmě ideální by bylo, kdyby v naší práci chtěl někdo pokračovat a IS dále vyvíjel. Systém spravující připojení čtyři tisíce lidí je rozhodně zajímavý projekt.

Bronislav Robenek

B. Robenek na přednášce SUTu o strahovské síti

zdroj: soukromý archiv B. Robenka

Novinkou (mimo funkčnost a vysokou dostupnost) je hlavně zamyšlení se nad uživatelským rozhraním – grafika, užitečnost, UX (user experience), čímž se zabývá Kathy (Kateřina Hašlarová; pozn. redakce). Zkrátka péče o to, aby systém nekomplikoval život dlouhým proklikáváním. Další novinkou jsou uživatelské štítky v rámci systému. Ty přinášejí veřejně dostupné informace o aktivních lidech a jsou historicky přístupné i poté, co někdo ve funkci skončí. Zkrátka není to jenom síťový software, ale do budoucna software pro správu celého klubu. No a skoro bych zapomněl na ještě jednu obrovskou výhodu - není to v Javě!

Jaké výhody a nevýhody vnímáš ve spojitosti s pozicí předsedy klubu? Zbývá ti čas na nějaké další aktivity?

Začneme výhodami – zkušenosti, které ti samy chodí… denně děláš nové věci, neřešíš jenom IT, ale i jednání s lidmi, sem tam se dočkáš nějakých výhod (i když to není pravidlem), je to zábava! Nikdy mě nic nebavilo víc, než dělat něco nového a ve výsledku i dobrého pro lidi. Je to prostor pro seberealizaci jako žádný jiný a vlastně takový zámek splněných přání.

Pak jsou tu i nevýhody. Klub se stane koníčkem, člověk mu dobrovolně dává čas, přemýšlí o něm a nechává se jím pohltit, protože ho to baví. Bere to jako odpovědnost a zároveň koníček a najednou nedobrovolně žádné další koníčky nebo práce neexistují. Člověk dělá, co ho baví a nedává mu moc smysl dělat cokoliv jiného. První půlrok se to všechno ještě dalo zvládat, ale časem jsem si nabalil moc věcí a zjišťuji, že je třeba „udělat si v tom pořádek“.

Také se člověk moc nevyspí a nejčastějším budíkem je nějaký volající. Ale cenou za to všechno jsou obrovské zkušenosti a ty jsou v tomhle životním období nejcennější do budoucna. Věřím, že s postupem času na to budu vzpomínat spíš jako na zábavu, než jako na práci.

Máš nějaké užitečné tipy na hospodaření s časem?

Najít si nějaké zvyky - mít silnou vůli v tom, kdy člověk chodí spát a jak dlouho spí. Spánek je nejdůležitější. Každý člověk, nebo aspoň každý člověk na planetě Zemi, má 24h denně a záleží jen na něm, co během toho dne dělá.

Ve chvíli, kdy člověk počítá minuty, víc času stráví počítáním. Podle mně je to hlavně o vůli - je třeba vzít věci, co jsou potřeba a začít na nich dělat, ať už je to škola, práce nebo klub. Jak říkám, když je něco potřeba, stačí si k tomu sednout a udělat to!

Také je důležité zjistit, jak co nejefektivněji řešit problémy. Hlavně problémy s kterýma lidé přicházejí nebo které generují. Myslím, že doby kdy jsme do klubu sháněli „alespoň někoho“ jsou pryč a spíš se přikláním k názoru „raději nikdo než někdo“, protože mít v týmu člověka, který akorát přidělává práci je totálně demotivující. No a jak takové potížisty řešit? Aladeen madafaka :)

Abych to shrnul - je potřeba mít pevnou vůli a vyvarovat se slov jako „nemám čas“, nebo „musím se učit“, všichni víme, jak to je. Je třeba využít svůj život :)

Co byl nejzajímavější projekt, který jsi kdy dělal?

Určitě to byla účast na projektu ESMO, kde jsme společně s dalšími kolegy pracovali v rámci projektu ESA na jedné z části družice, která měla letět pozorovat Měsíc. Bohužel z důvodů úspor ESA během jara tohoto roku projekt pozastavila. Nejzajímavější asi bylo, když jsem jako vyslanec našeho týmu byl prezentovat a konzultovat naše výsledky do ESTEC v Holandsku, kde jsem opravdu zažil něco jedinečného. Od mala jsem chtěl dělat něco vesmírného, nicméně, když jsem dostal rozum, zjistil jsem, že v našich podmínkách to dost dobře nejde, takže tohle byl neočekávaně splněný sen. Přeci jen představa své práce a vyleptaného jména na tišťáku na kusu šrotu, který spadne na měsíc dostane asi každého FELáka.

Máš rád zimní sporty?

Rozhodně. Hraju hokej za amatérský tým HC Kladiváři Ostrava. Smutné je, že naposledy jsem byl na ledu někdy v srpnu, září. Je to hlavně tím, že jsem v Praze. Předtím jsem ale hrál i fotbal - děda trénoval Baník a taťka hrál za Baník, takže jsem vlastně hokejem narušil linii :-)

Mezi tvé zájmy patří také film. Vánoce jsou za dveřmi, zkouškové období také, doporučil bys nám nějaký film, s nímž strávit zimní večer namísto učení?

Moje nejoblíbenější filmy jsou od Christophera Nolana, především The Prestige a pak třeba Dark Knight. Jeho filmy mám nejradši. Od jiných režisérů třeba Magnolia (P.T.Anderson). A super odlehčený film na Vánoce je Dr. Horrible’s Sing – Along Blog.

Bronislav Robenek

B. Robenek se sestrou, zdroj: soukromý archiv B. Robenka

Dáváš si novoroční předsevzetí?

Není to přímo předsevzetí, ale co musím udělat – dát se dohromady a více si všechno zorganizovat.

A co předsevzetí pro klub na rok 2013?

Bylo by hezké, kdyby se povedlo, aby si všichni strahováci začali více vážit klubu. Uvědomili si, co ten klub vlastně je a že je mu třeba pomoct, jinak ho tady mít nebudeme. Tím, že člověk bude pouze projevovat svůj, většinou negativní, názor, nic nezmění. Je třeba zjistit, v čem je problém, a opravit to. Myslím, že nikdo tady lidem, kteří chtějí něco vylepšit, házet klacky pod nohy nebude.

Jako strahováci máme obrovský potenciál, když se dáme dohromady, můžeme udělat úplně cokoliv! Aktuálně je v rámci klubu asi dvacet opravdu aktivních lidí, představte si, že by nás byla stovka :) Stačí se jen sejít a chtít. Aneb „A koumáku, co budeme dělat dneska večer? Pokusíme se ovládnout svět“.

Děkujeme za rozhovor a přejeme úspěšný rok 2013!


Tomáš Čižinský, bývalý sportovní manažer klubu Silicon Hill

Olga Kořánková | 14. Prosinec 2012 | Rozhovory - Buď první, kdo vloží komentář

Má za sebou několik let aktivního členství v klubu Silicon Hill, práce s fitcentrem a nyní, jak říká, se už jen věnuje předávání know-how mladším členům.

Nedávno jsi předal funkci sportovního manažera klubu Silicon Hill.  O tom, jak ses dostal k aktivnímu členství v klubu, jsi nám již jednou vyprávěl, jak vzpomínáš na své začátky vedení fitcentra?

Tomáš Čižinský

Tomáš, na Strahově známý jako Číža zdroj: soukromý archiv T. Čižinského

To už je dávno, aktivním členem jsem se stal v roce 2007. Začátky byly příjemné, byla to moje první aktivita tady v Praze mimo školy a nějakých brigádek. Tohle ale bylo zajímavější. Když jsem se stal manažerem, začalo toho být víc a stalo se to něčím, jako téměř životní styl :-)

Co se ti během tvého vedení podařilo zrealizovat?

Spoustu drobností, které nejsou vidět. Fitko už stálo a velké věci už byly hotové přede mnou. Já se potýkal především s dotahováním detailů, tak aby vše hladce běželo. Podařilo se zrekonstruovat kamerový systém, dovybavit fitko různými stroji a pomůckami a trochu více zaměřit pozornost na blokové posilovny. Dále jsme vymysleli Strongest mana v rámci SHOW a hlavně jsme se dokázali přenést přes všechny provozní problémy a několikery změny vedení. Díky tomu tady fitko pro studenty posledních pět let fungovalo bez delšího přerušení.

Takováto funkce nepochybně vyžaduje píli a obětování svého volného času, co vnímáš jako největší odměny?

Určitě zkušenosti a to, co jsem se při tom všem naučil. Další fajn věcí jsou určitě i kontakty a kamarádi.

Sám jsi jednou řekl, že dokud jsi nebyl aktivním členem, klub na tebe působil jako uzavřená společnost. To je konstrukce mnoha lidí bydlících na Strahově. Jak to vidíš dnes?

Myslím si, že se to zlepšilo. Komunikace s veřejností se podstatně zlepšila. Obzvlášť třeba blokové hry , ty jsou skvělé. Myslím, že se celkově změnila filozofie klubu, nebo to tak na mě působí. Klub potřebuje nové lidi a vedení si to uvědomuje.

Zatímco jsi chodil do školy a věnoval se klubu, začal jsi ještě pracovat, jsi chodícím příkladem, že i to se dá stíhat, pověz nám něco o tvé práci.

Tomáš Čižinský

Tomáš v Dubaji, zdroj: soukromý archiv T. Čižinského

Vzpomínám na svojí první brigádu :-) Našel jsem ji na blokové nástěnce jedenáctky, kde jsem v té době bydlel. Sliby vysokých výdělků, ale ve skutečnosti to bylo děsný. Alespoň od té doby vím, že dělat telefonního operátora není žádný med. Potom jsem se přes inzerát na NEWSech dostal do music baru, kde jsem dělal pěkných pár let o víkendech. Na to vzpomínám mnohem raději :-) A s tím, jak jsem se začal prokousávat ve škole, přišel i čas na seriozní práci. Od druháku jsem začal chodit do Sofimu, kde jsem nejdříve pracoval jako asistent hlavního projektanta. Postupem času, a myslím, že v tom nemalou roli hrály zkušenosti ze Strahova, jsem se posouval dál a dnes již řeším vlastní projekty.

Poštěstilo se ti, že ses pracovně mohl podívat do zemí jako Singapur, Austrálie, Dubaj a další. Která z nich tě nejvíce zaujala?

Rozhodně nejzajímavější byla Dubaj, tedy nejintenzivnější zážitek mám odtud – jízda po poušti v červenci a bez navigace. Zkuste najít hotel v 40ti-50ti stupňovém vedru a tom obrovském provozu. Je to zajímavá země, ale žít bych tam nechtěl :-) Mnohem lépe na mě působila Austrálie nebo Anglie.

Kam se chystáš nyní?

Jako partner firmy Honneywell, stále pod křídly Sofimu, aktuálně připravuji akci, kterou budu v polovině prosince dokončovat na Taiwanu (shodou náhod zrovna zastižen při vyhledávání kulturních a zeměpisných informací o Taiwanu; pozn. redakce).

Na Strahově žiješ řadu let, doporučil bys nám nějakou oblíbenou restauraci v okolí Strahova?

Tomáš Čižinský

zdroj: Olga Kořánková

Děkuji za tuto otázku! Rád se rozdělím o své gastrotipy. Pokud na jídlo co nejblíž, tak rozhodně na Rychtu (Restaurant Petřín, blok 8; pozn. redakce), na žebra doporučuji sjet do Smíchovského radničního sklípku, na pizzu do Einsteina, na tatarák na Marjánku, na burgera do Basementu a na kuře windaloo do Tandooru :-)

Strahov brzy opustíš, jak zpětně vnímáš roky prožité na této koleji?

Vzpomínám v dobrém, rozhodně bych neměnil, ale je čas jít dál.

Děkujeme za rozhovor a tipy!ISC Farewell Party – Super Heroes

| 10. Prosinec 2012 | Akce - Buď první, kdo vloží komentář
Úterý 11. února 2012 od 20.00 – Cover Place, Freyova 27/82, Praha 9 - Vysočany

Máš chuť změnit svět? Zachránit ho či zotročit?
Na kterou stranu se přidat? Dobro či zlo?
Zde se nabízí neopakovatelný střet světů DOBRA a ZLA
a také těch, kteří budou ječet strachem!!
V tajném atomovém krytu (známém také jako klub) na okraji Prahy se střetnou
HRDINOVÉ, ZLOČINCI a CIVILISTI celého světa.
Vyhraje dobro nad zlem? Nebo konečně zlo ovládne planetu?
A přežije to vůbec někdo??
Přijď a zjisti sám!!!

Tento rok se blíží ke konci a bohužel většina z vás nás opustí ... nicméně my vás nenecháme odejít
bez pořádné rozlučky ve velkém stylu! Před záveřečnými testy a posledním sbohem navlékněte
kostými a přijďte se bavit.

Info:
Na tuto párty je třeba mít vstupenku!
Takže si vyber POSTAVU a kup si lupen - v dostání v ISC Office
- super hero
- super zloun
- civilista

Předprodej začíná v pondělí 3/12. Cena vstupenky je 100Kč v předprodeji / 150Kč na místě.
Cena zahrnuje vstup na párty, welcome drink, občerstvení.

Tato událost je určena nejen našim studentům, ale také ostatním pražským univerzitám: ICT, VSE, UK
a UNYP.
Počet vstupenek pro jednotlivé univerzity je omezen, takže neváhej a kupuj dokud je! Současně je
omezen i počet jednotlivých postav. Takže pokud máš jasno, přijď a kupuj.
Vstupenky budou k dostání v ISC Office a dalších dále určených místech.

A konečně uvedeme i soutěžě o SUPER CENY a vyhlásíme nejlepší prezentace semestru! Hlasování
bude ukončeno před samotnou událostí. Email o tom jak a kde hlasovat obdržíte brzy.

Takže neváhej! Přijď si najít svého radioaktivního pavouka, provézt svůj genetický výzkum a nebo si
jen přivaž ke krku kus prostěradla! Je čas na PARTY V SUPER STYLU!!


Thue December 11th from 8pm – Cover Place, Freyova 27/82, Praha 9 - Vysočany

Do you feel like changing the world? Saving or enslaving?
What side to take: dark or light?
t's the ultimate collision of GOOD and EVIL as well as those who just point and scream!
In a secret nuclear bunker (now club) just outside the center of Prague,
HEROES, VILLAINS, and CIVILIANS from all over will meet.
Will good triumph over evil? Or will evil prevail this time?
Will there be any survivors at all??
To find out.JOIN US!

This year is coming to an end. Most of you, sadly, will be leaving us soon.but we can't let you escape
without one more EPIC PARTY! Before exams and before the goodbyes, let's dress up a bit and have
some fun.

More information:
• It's a private party so you MUST have a ticket!
o Just choose YOUR IDENTITY and buy your ticket in the ISC Office (or other
designated places)!
§ Super Hero
§ Super Villain
§ Civilian
• Tickets are available PRESALE from Monday (December 3rd) for 100czk each and at the
DOOR for 150czk.
• Ticket price includes:
o Club entry
o Welcome drink
o Food
• We are opening this event to FIVE Universities:
o CTU, ICT, VSE, UK, and UNYP. There are a LIMITED NUMBER of tickets for each
school so be sure to get your ticket ASAP (as soon as possible)! Also, each CATEGORY
is LIMITED so if you want a choice.be early!
• Tickets will be available in the ISC Office (Masarykova) or at other designated locations for
each school.
• Finally, there will be some competitions for SUPER PRIZES and the announcement of the BEST
Presentation of the SEMESTER! You must vote BEFORE the event. We will be sending a
special EMAIL with all that info to you later.

So don't hesitate! Get out there and find that radioactive spider, do some genetic research or simply
throw on some tights and tie a towel around your neck! It's time to PARTY, SUPER STYLE! :)

6. Bloková hra - STRAHOVÁČKŮV POKLAD

Petr Kaštánek | 6. Prosinec 2012 | Blokové hry - 2 komentáře

V pořadí šestá bloková hra v tomto semestru se odehrála 4.12.2012 ve Strahovském bazénu a byla mokřejší než všechny ostatní.

Strahováček tentokrát přivezl soutěžícím klíče od pokladu, ale cestou po vodě se mu převrátila loď a ztratil klíče od všech truhel. 

Kdo chtěl vyhrát, musel se namočit, a to pořádně. Každý tým měl svoji truhlu s pokladem zamklou pěti zámky a musel v hloubce hledat klíče označené barvou svého bloku. Aby to ale nebylo tak jednoduché (což ani takto nebylo), klíčů stejné barvy bylo čtyřnásobně více, než bylo skutečně potřeba.

  1. místo               blok 5
  2. místo               blok 9
  3. místo               blok 2
  4. místo               blok 11
  5. místo               blok 3
  6. místo               blok 10
  7. místo               blok 7
  8. místo               blok 6
  9. místo               -
  10. místo               -          

Nezúčastni se: blok 8 a blok 4

Vyčerpávající úkol nakonec stihl splnit nejrychleji blok 5, čímž se v celkovém pořadí posunul na čtvrté místo. Na prvním místě se stále drží blok 2. Tentokrát se ale odměny dostalo pro všechny týmy, truhly totiž nebyly prázdné. Radost ze zlatých penízků byla nakonec zmírněna, když se zjistilo, že jsou čokoládové. Ale ani tím si účastníci nenechali zkazit náladu (i když to způsobilo pár úspěšných pokusů vykoupat organizátory) a ještě dlouho po skončení hráli v bazénu vodní basketbal.

Do ukončení blokových her pro tento semestr nás čeká už jen bonusová hra. Kde a kdy bude se zeptejte soutěžících ze svého bloku, kteří za každou účast ve hře dostávali indície právě o této hře. A pokud nějakou náhodou nemáte, nezoufejte. Konkrétní indícii můžete získat i tak, a to za ztrátu 8 minut na startu. Více na wiki.

Obyvatelé bloku 7 jsou pobouřeni, jejich kandidát na post zástupce bloku byl vyřazen z voleb!

CML | 5. Prosinec 2012 | FlaSH - 4 komentáře
Nejčtenější přísun občasných informací,
které jsou většinou možná pravdivé.

V posledních dnech cloumá našim siliconovým kopečkem další aféra, tentokráte ve věci nejvyššího významu - voleb do představenstva klubu Silicon Hill. Mezi kandidáty na post zástupce bloku 7 se objevil dlouholetý obyvatel bloku - Kocour. Jeho bleskurychlé vyřazení z voleb vyvolává neobvyklé nevole mezi obyvateli sedmičky. Podle vyjádření volební komise je však kandidátka Kocoura neplatná, neboť dle slov předsedy volební komise: „...podmínkou je i stvrzení kandidatury vlastnoručním podpisem kandidáta.“ FlaSH tak po odtajnění projektu SGSH objevuje další skandál v klubu Silicon Hill!

Kocour - kandidát bloku 7 Aktuální informace z bloku 7 naznačují, že za neúspěšnou kandidaturou Kocoura (na obrázku vpravo) je současný zástupce Vavřa, se kterým kromě běžných slovních potyček občas dochází i k fyzickému násilí a výhružkami likvidací na vrub kandidáta Kocoura. Nikdo si však nepřeje být jmenován - což samo o sobě naznačuje jak „přátelská“ atmosféra panuje v současné době na bloku 7.

Viděl jsem ty dva na vrátnici - Kocour naježený jak dikobraz a Vavřa s prokousnutou rukou od krve na něj řval: počkej na Mikuláše, selžou mi vidle, ty parchante!“ komentuje vyhrocenou situaci na bloku 7 náhodný kolemjdoucí.

Že nešlo o první potyčku, dokládají i další svědectví. Atmosféra houstne a rozděluje blok na dva tábory - Bratrstvo kočičí pracky a radikálně konzervativní frakci AFS (Anti Felis Silvestris). Nejhorší situace je na pokoji 203 - Vavřa a Koláč (volební manažer Kocoura) - do té doby parťáci jako Vinetou a Old-Shatterhand si nyní stříhají síťové kabely a navzájem vyhazují pojistky. Situace dokonce zašla až tak daleko, že se začíná mluvit o totální deportaci z klubu Silicon Hill (dříve označováno jako Olympiáda).

Všudypřítomný FlaSH vám exkluzivně zprostředkovává tajnou výměnu názorů mezi dvěma výše jmenovanými:

Vavřa: „S magorem, co volí Kocoura, bydlet nebudu. Běžte si s těma kočičárnama na blok 10, tam je krys přehršel!“ a s novými vidlemi od Fiskars uniká za dveře serverovny s tím že musí „doladit“ čtvrteční akci Mikuláš. Koláč: „S blbcem, který nepozná kvalitního kandidáta, bydlet rozhodně nebudu!

Ze zatím nezjištěných důvodů se proti kocourovi staví i předseda klubu, který byl jedním z iniciátorů odstranění Kocoura z voleb s tím, že se nejedná o člena klubu, jelikož nemá podepsaný registrační formulář ani vytvořený účet v systému IS. Jen těžko lze však věřit člověku, který má klíč od skříně s uskladněnými registračními formuláři a zároveň superroot účet v ISu. Jsou volby zmanipulované?

V nepřímých souvislostech si můžeme povšimnout taky spojitosti předsedy volební komise s nejmenovaným webovým obchodem, kde již teď dotyčný avizuje nové prostředky pro hubení krys. Tyto volby jsou patrně opravdu zmanipulovány z míst nejvyšších!

Podle rčení „Vox populi, vox Dei“ se FlaSH rozhodl udělat objektivní průzkum na bloku 7:

Přijde mi to opravdu komické, když na prezidenta ČR může kandidovat Avatar nebo Japonec a do představenstva SH nemůže ani Kocour. V minulých volbách ze zvířecí říše kandidoval například Bobřík a to bylo v pořádku. Chceme spravedlnost a rovnoprávnost!

(Aneta, 21 let, prsa č. 4, studentka Architektury)

Když kandidoval Koláč, tak to nikomu nevadilo. Najednou kandiduje Kocour a všichni se předhánějí v tom, jak ho z voleb vyšachovat. Je to hnus.

(Bohuslav, 24 let, Notebook Lenovo X201, student FEL)

Někdo tu evidentně zasekl silného kandidáta. 24 hodin po zveřejnění kandidátky měl kocour ve FB skupině bloku asi 45 like a jediný, kdo protestoval, byl opět Vavřa.

(Petruše, 65 let, prsa v dezolátním stavu, věčná studentka a zaměstnankyně ČVUT)

Nebudu se dívat na toto bezpráví! Podle Mezinárodní úmluvy o odstranění všech forem rasové diskriminace mají kočky své volební právo stejně tak, jako lidé. Naši strahovští “zákonodárci” se opět předvedli. Svrhněme představenstvo!

(anonymní vůdce Bratrstva kočičí pracky, 32 let, Notebook ASUS eee, bývalý student FEL ČVUT)

K situaci se vyjádřila i řada odborníků

Mezi nimi je například znalec politických poměrů v klubu Silicon Hill, Fosfor: „Pokud vezmeme v potaz účast v předchozích volbách, může počet Like v sociálních sítích, jakožto počet potenciálních voličů kandidáta Kocoura, znamenat jeho okamžité vítězství ve volbách na zástupce bloku 7. Pokud bychom nechali volbám volný průběh, mohl by pan Kocour zvítězit s historicky největším počtem hlasů.

Redakci FlaSHe velmi překvapila rychlá reakce ze strany odborníků na práva zvířat - Zdeňka Srstky a Marty Kubišové „Hóóódná kočička má jakožto kandidát skvělé předpoklady. Vidité jak se lísá, umí se velmi lehce vetřít do přízně ostatních, zná perfektně strahovské podsvětí, odstraní na počkání každou krysu, a kdo z kandidátů může říct, že pokud své sliby nesplní v tomto životě, splní je jistě v životě dalším?

A co na to kandidát osobně?

Verner Von Katze Kocour sice nic neříká, ale je celou situací velmi znepokojený. Chodí kolem skleněných dveří jako tygr v kleci a prská po obyvatelích bloku. Také bylo patrné, že před podáním kandidatury opouštěl velmi často místo své teplé kanceláře u vrátnice a odcházel do hlubin bloku 7, aby prozkoumal, v jakém stavu jsou jednotlivé záležitosti na bloku. To jen potvrzuje zodpovědný přístup kocoura k volbám a případné funkci. Nyní zvažuje přenechat prošetření celé věci jeho strýci Vernerovi Von Katze (na obrázku vlevo), který situaci vyřídí „Eins-Zwei“!
Sám plánuje restriktivní opatření, jako například odmítnutí chytání krys na bloku 7 - čeká nás tak speciální příplatek ke kolejnému (deratizační poplatek - tzv. „krysné“)?

-CML-


Vánoční večírek Studentské unie

| 4. Prosinec 2012 | Akce - 8 komentářů

Vánoční večírek v Sacre Coeur

Datum: 26.11.2012, autor: Admin, kategorie: Akce, Kluby, Novinky, Zivot ,tagy: , , , , , , ,

Pojďme se potkat v čase vánočním. Studentská unie ČVUT Vás zve na příjemný večer v krásných prostorech kaple Sacre Coeur.

Čas Vám zpříjemní živá swing-jazzová kapela a možná si odnesete i něco domů (kromě kocoviny) :) A nebojte, kouzelník letos nepřijde :D Na závěr to rozparádíme s DJem!

Takže:

Kdy: 12.12.2012 od 19:00

Kde: Kaple Sacre Coeur http://www.sacrecoeur.cz/.

Na sebe: dodržte, prosím, dresscode, čili přišli slušné oblečení ;)

Cena lístků:
Classic:
Předprodej: 100 Kč
Na Místě 150 Kč
VIP(rautík):
Předprodej: 200 Kč
Na Místě: Nelze Koupit
Předprodej probíhá v informačním centrum Kloknerova ústavu a také na Strahově, kanelář č. 40

Facebook : https://www.facebook.com/events/416428221757506/?ref=notif&notif_t=plan_user_joined


Copyright © 1996-2024 Silicon Hill. Všechna práva vyhrazena.