Články - Silicon Hill

Lednová siluetka

Pavla Slezáková | 16. Únor 2011 | Ostatní - 5 komentářů

Zbyněk Čech (Olymp2), zdroj: wiki SH

A je to – Lednová  siluetka byla odhalena: Zbyněk, aka Olymp2!

Pravdou je, že mezi Vašimi odpověďmi byli převážně členové s nízkým UID, tedy tací, kteří jeho strahovskou kariéru ještě pamatují.  Právě díky tomuto člověku si můžou strahováci užívat projekt DVBgrab.

Ikdyž je jeho působení na postu předsedy vnímáno na křemíkovém kopečku spíše kontroverzně, Zbyněk v současné době působí jako člen Kontroního výboru, kde byl schválen Studentským parlamentem.

Výherci (Jiří Jánský, M.Svobodová a V. Soban) budou kontaktováni přestřednictvím emailu.


Rozhovor s Tomášem Zlochem, prezidentem SU ČVUT

Pavla Slezáková | 13. Únor 2011 | Rozhovory - 1 komentář

Tomáš Zloch (Ich) a Tomáš (th0mas) na Mikluášské párty Orlíku, zdroj: Tomáš Zloch

1. Tvým mateřským klubem SU ČVUT je Orlík. Vzpomínáš si na svůj začátek v tomto klubu, jak ses vůbec dostal k aktivnímu působení zde?

Myslím, že tak jako většina lidí v ČVUT, přes kamarády a hospodu. Na Orlík jsem přisel až ve druhém ročníku, první jsem byl na Strahově ve sklepě a nějak se mi tam nelíbilo:-) Na Orlíku v tu dobu bydlel o rok starší kamarád z gymplu, tak mě přemluvil ať jdu za ním. A přes něj jsem se dostal k představenstvu a po roce popíjení a přátelení se, sem se začal podílet na správě sítě a serverů. O rok později (na konci třeťáku) jsem již kandidoval do představenstva a začal se aktivně angažovat. Velký zlom pak nastal v na podzim roku 2009, kdy odešel dlouholetý předseda z koleje a já fakticky přebral komplet fungování klubu.

2. Tvá kandidatura mnohé překvapila, proč ses rozhodl kandidovat?

Už jsem se na to nemohl dívat:-) Teď trošku vážně, dlouho jsem o tom přemýšlel a zvažoval pro a proti a velmi se obával, toho zda na toto budu mít čas, přece jen již pracuji na plný úvazek. Nakonec rozhodlo to, že byly volby odloženy, centrála vlastně nefungovala – nebyly odpovědi na otázky v parlamentu. V tu chvíli se to ve mně zlomilo a řekl jsem si, že takovou SU nechci a musím s tím něco udělat.

3. Není už tajemstvím, že 8.2. si byl zvolen jako nový prezident Studentké unie ČVUT. Máš úplně novou centrálu, ale máš představu čím začneš a kam budou směřovat Tvé kroky v příštích dvou letech?

Tomáš Zloch (Ich) a Pavla Slezáková (Čarodějka) při zapíjení volby nového prezidenta SU, zdroj: Centrála SU

Kroky by se daly rozdělit do několika částí. Nejdříve se musím rozkoukat a zjistit, co vše musím a měl bych dělat. Následně chci obnovit fungování centrály s důrazem na transparentnost a informovanost členů SU. V neposlední řadě chci znovu začít aktivně jednat a diskutovat s SÚZ a ČVUT.

Pak už zbývají dlouhodobé vize jako zviditelnit jméno SU ČVUT, přitáhnout nové členy, nabídnout jim něco nového, atraktivního…

4. Potápění v jeskyních je asi Tvůj koníček číslo jedna, povíš víc? Co je na to tak úžasného?

Není to jen potápění v jeskyních, je to potápění obecně, nicméně koukat na rybičky v Egyptě už mě nebaví. Začal bych tím, co je úžasného na potápění – klid. Rozhodně to není adrenalinový sport, člověk musí jednat klidně a mít vždy připravenou okamžitou reakci na krizovou situaci. V současné době jsem dost často v pozici, že pomáhám instruktorům s kurzisty, takže učím lidi se potápět a dohlížím, aby se jim nic nestalo.

Pod vodou, zdroj: Tomáš Zloch

A jeskyně? Je to asi další úroveň kam se posunout, jsou zde kladeny velké nároky na psychiku a trénink, všechny postupy máme naučené a musíme je umět poslepu (protože v jeskyně je tma, absolutní tma). A proč mě to láká? Je to výzva, výzva dojít dál, podívat se tam, kam se 99,9% lidí nedostane.

5. Máš za sebou úspěšné studium na FEL ČVUT, je pravděpodobné, že dokončíš také MÚVS. Jak vidíš sebe řekněmě za 10 let? Myslíš, že se budeš třeba stýkat s lidmi, se kterými se teď podílíš na aktivitách SU ČVUT?

Studium na MÚVS bych rád dokončil, už mi chybí pouze diplomová práce a státnice, snad mě prezidentování dovolí toto dotáhnout do konce. A za 10 let? To se odhaduje velmi těžko, před dvěma lety jsem si nedoufal v to, kde jsem teď, ať už pracovně nebo v rámci SU. Rád bych si udržel současný kariérní postup v práci a chtěl bych dál žit s pocitem, že za mé vlády SU nešla od 10 k 5 nebo stagnovala.

A doufám, že se s těmito lidmi budu vídat i nadále.


InstallFest 2011 bude v modrém!

Pavla Slezáková | 13. Únor 2011 | Akce - 4 komentáře

InstallFest 2011Blíží se jaro a s ním i tradiční akce pro milovníky open source. Ano, je to opět tu, připravuje se další ročník úspěšné víkendovky ve školicím centru!

A jaké jsou informace ze zákulisí? V minulém mailinfu organizátoři vyhlásili soutěž o NEJ hlášku na trička. Vítězné návrhy byly nakonec dva a to od lidí s nicky emkei a crist. Výsledná hláška bude právě spojení jejich nápadů a finální podoba bude zveřejněna až v tištěné podobě na tričku.

Pomalu, ale jistě se rýsuje program. Návštěvníci se mohou oproti loňskému ročníku těšit na více workshopů. Pod tématem linux kolem nás si můžeme představit ledacos, tudíž i okruh témat bude značně široký.

No jako takové nejvetší trháky budou CloudComputing, Virtualize, opensource na FITu“, říká Petr Hodač, jeden z organizátorů.

Letošní ročník se bude konat první březnový víkend, 5. – 6.3.2011 a to v modré barvě!


AVC to opět žije!

Pavla Slezáková | 13. Únor 2011 | Projekty - Buď první, kdo vloží komentář

V AVC se prostě nezahálí, ať se jedná o studio na bloku 8 či blok 1.
- s koncem zkouškového se nám rozrůstá práce, čeká nás dokončení písniček od Burutawa Gawy
- chystá se nahrávání nových písniček od Twisted Timber…
-  začínáme nahrávat dvě nové kapely!
víc detailů zatím ale neprozradíme, ale máte se na co těšit!
Blíží se Installfest a ani my na něm nebudeme chybět:  live stream do světa, zvuk na akci, video záznam, na to vše se můžete těšit!

Rozjíždí se pár nových projektů a v jeho členech AVC  je vidět opět ta chuť něco tvořit či vyvíjet. Alespoň takové nadšení bylo vidět v očích těch mála posledních aktivních členů na úterní schůzi v našem studiu na bloku 1.
Zdá se, že nové vedení se zase navrátí ke kořenům a vyšvihne podstatu Audiovizuálního centra studentů ČVUT. Chystáme se nejenom na zajímavé školní projekty, ale také na trochu toho umění.
Plánuje se také veliký letní teambuilding nebo mezinárodní setkání lidí podobných zájmů. Čeká nás ještě hodně organizace a zařizování, ale doufáme, že legrace bude veliká o dozvíme se spoustu novývh věcí a poznáme nové lidi. Také jsme přivítali pár nováčků a předseda nám uklidil studio. Tak snad už to bude jen lepší a lepší a pobavíme či upoutáme Vás v nejbližší době nějakým naším videem;)


Blíží se deadline pro zaplacení členského příspěvku

Pavla Slezáková | 12. Únor 2011 | Klub - Buď první, kdo vloží komentář

Na podzimním zasedání Studentského parlamentu bylo rozhodnuto o změně doby pro uhrazení členského příspěvku, přesná citace usnesení je následující:
„Člen, který byl na počátku pololetí členem klubu, má splatnost členského příspěvku pro první kalendářní pololetí (1.1.-30.6.) do 28.2. včetně a pro druhé kalendářní pololetí (1.7.-31.12.) do 30.9. včetně. V případě klubu Hlávkova kolej se termín pro druhé kalendářní pololetístanovuje na 31.10. včetně. “

Momentálně se pohybujeme  v období 1.1.-30.6.2011 a členský příspěvek je nutné uhradit do 28.2.2011. V případě, že se tak nestane, dojde k omezení služeb již 1.3. 2011, jak je nastaven systém.

Detailní informace, jak správně zaplatit svůj členský příspěvek, včetně vyplnění náležitostí jako jsou veškeré symboly, aby Tvá platba byla v DUSPSu automaticky spárována s Tvým uživatelským kontem nalezneš na wiki.

A protože student je tvor od přírody líný, máme pro Tebe pomůcku, kde si stačí jen naklikat, o které služby klubu máš zájem a vygeneruje si Ti částka, kterou máš uhradit.


Parlament SU ČVUT zvolil nového prezidenta SU

Pavla Slezáková | 9. Únor 2011 | Ostatní - 6 komentářů

Jak již bylo avizováno, tak dne 8.2. 2011 ve 19,30  se na Hlávkově koleji sešel Studentský parlament.
Do prvního řádného termínu (31.12. 2010) se přihlásili dva kandidáti: Jindriška Bartůšková a Jiří Dostál, ti však svou kandidaturu stáhli a tak v úterý v zasedací místnosti proti sobě stáli kandidáti Tomáš Zloch a Petr Kalich, kteří se přihlásili až v termínu vyhlášeném statutárním zástupcem, Janem Recinou.
O přijetí jejich kandidátek rozhodli delegáti téměr jednohlasně. Oba kandidáti představili sebe a také členy svých případných centrál. Dále následoval prostor pro dotazy, které zazněly různorodé: od ztransparentnění účetnictví Centrály SU, případně jednotlivých klubů, jak zlepšit vztahy se SúZ a ČVUT, jak budoucí prezident naloží se současnou situací klubu Silicon Hill, na výši odměn členů centrály SU. Hosty dokonce zajímal i názor obou kandidátů na spojení ČVUT a VŠCHT, jak bude  zvýšena informovanost členů SU, ale i jak bude  naloženo s Kontrolním výborem SU. Po 22. hodině došlo konečně k volbě prezidenta.
Vzhledem k tomu, že se rozhodovalo o člověku, tak se nejdříve hlasovalo o tom, zdali bude volba veřejná. Toto usnesení však neprošlo a hlasovalo se klasicky – tajně. Volební komise po několika minutách oznámila, že vítězem se stává s poměrem hlasů 11:4  Ing. Tomáš Zloch. Tomáš vzápětí rezignoval na post předsedy klubu Orlík a Parlament schválil i složení jeho centrály.

Radim Roška, Martin Čarek, David Koudelka, Táňa Hložková, Tomáš Zloch, Pavla Slezáková (zleva, zhora), zdroj: Centrála SU ČVUT

Radim Roška, Martin Čarek, David Koudelka, Táňa Hložková, Tomáš Zloch, Pavla Slezáková (zleva, zhora), zdroj: Centrála SU ČVUT


Copyright © 1996-2024 Silicon Hill. Všechna práva vyhrazena.