Překladatelský maraton na Strahově - Silicon Hill

V sobotu 17. 3. proběhl na Strahově překladatelský maraton Khanovy školy, s jehož organizací pomáhal náš klub. Cílem, jak název napovídá, byl překlad videí, která byla vytvořena pro Khan Academy. Tato otitulkovaná videa se potom vystaví na stránkách Khanovy školy, kde jsou zdarma přístupná a lidé si je mohou pouštět bez jakýchkoliv omezení. Podobné akce pořádá Khanova škola několikrát do roka, většinou však v zázemí některé z fakult veřejných vysokých škol.


Sobotní sněhová nadílka organizátory lehce vyděsila. Báli se, že si nahlášení překladatelé cestu na Strahov rozmyslí, případně budou raději venku stavět iglú. Jejich obavy se však ukázaly jako liché, neboť do Školicího centra Silicon Hill dorazilo hned ráno 35 účastníků.

Účastníci byli rozděleni na dvě skupiny, První překládala na svých počítačích. Druhá byla v učebně Autodesku a pracovala na klubových strojích.

Po poledni byla připravená krátká pauza na oběd. Ten byl zařízen ve strahovské menze. Po něm se účastníci stihli ještě vyfotit, ale pak již pospíchali překládat další videa. Během odpoledne pak proběhly dva workshopy, na kterých se zájemci mohli dozvědět více o tom, jak tvořit vlastní výuková videa.

Akce končila po 17. hodině, což zapříčinilo zamračené tváře některých překladatelů. Chtěli pracovat dál. I tak se však stihlo přeložit na 330 minut videí, nejvíce z matematiky, informatiky a chemie.

Děkujeme nejen Khanově škole za to, že za námi na kopec zavítala. Dále poděkování patří i Michalům Kotherovi a Klukovi, dvěma našim aktivním členům, kteří pomohli akci uskutečnit a pracovali na její organizaci od časných ranních hodin.

Doufáme, že se překladatelský maraton líbil i jeho návštěvníkům a věříme, že se někdy na Strahově setkáme znovu.


Marie Böhmová | 25. Březen 2018 | Proběhlo u nás

Komentáře k článku

Olga 26.3.2018 10:03:
Díky moc, byl to skvělý maraton!

Přidat komentářCaptcha_image  

Copyright © 1996-2024 Silicon Hill. Všechna práva vyhrazena.