Články - Silicon Hill

Kocour uznán právoplatným členem klubu Silicon Hill!

CML | 27. Únor 2013 | FlaSH - 2 komentáře
Nejčtenější přísun občasných informací,
které jsou většinou možná pravdivé.

Neprávem vyřazený kandidát na post zástupce bloku 7, pan Kocour, byl včera (26.2.2013) uznán jako právoplatný člen klubu Silicon Hill, neboť mu bylo hlasováním představenstva odpuštěno základní a IT členství za poctivě vykonanou práci na bloku 7. Ten má nyní v rukou nadaného registrátora, který má při svých schopnostech nakročeno na získání titulu VIP člen klubu Silicon Hill.

Kocour - nyní právoplatný registrátor bloku 7 Kocour je za vodou! Všechno začalo již při neodůvodněném vyřazení pana Kocoura z voleb na blokového zástupce. Mnozí obyvatelé bloku 7 tehdy nevěřícně kroutili hlavami nad tímto politováníhodným rozhodnutím předsedy volební komise, Hehemóta (viz minulé číslo FlaSHe). „Chceme zadostiučinění! Mnozí z klubu dostanou odpuštěno všelijaké členství prakticky za nic (a to se ještě ani neuráčili odevzdat výroční zprávu) a chudák Kocour se může pro klub a blok 7 přetrhnout a nikdo z vedení to nijak neocení!“ uvedl zástupce bloku 7, který s Kocourem po několika dalších menších potyčkách zakopal válečný UTP kabel.

A tak byl pan Kocour s již přiděleným UID 6340 navrhnut k odpuštění základního a IT členství. I přes ohromný odpor ze strany HR, které se snažilo celý proces odpouštění sabotovat svými byrokratickými obstrukcemi (pozn. red. - Odpouštění se muselo vyplňovat trojmo do různě přeposlaných formulářů a ani poté nebylo nikomu jasné, zda nepřijde další, jelikož vyplnit tabulku přece dokáže každý blb.), se nakonec na úterní schůzi exilového představenstva na bloku 4 (neboť v zasedačce na sedmičce byl již naražený SUT) podařilo kýžený dokument předložit k hlasování.

Naše erudované a všemi koňskými mastmi mazané představenstvo přišlo na schůzi řádně připraveno. Po pouhé hodině (v dějinách klubu rekordní čas) byli všichni usazeni a věděli na jaký povel zvedat ruku. Ze seznamu odpouštěných byli po chvílích diskuze odstraněny nežádoucí osoby, podržtaškové, otvírači dveří, pivních lahví a emailových konferencí a kamarádi kamarádů, aby se zakryly aféry většího rozsahu. Historicky poprvé se taky stalo, že člen klubu odmítl základní členství za řádně vykonanou práci (pozn. red. - on už totiž jedno základní členství odpuštěno měl). Velice bychom ale chtěli ocenit představenstvo, které dokázalo (konečně!) ocenit práci pana Kocoura, jehož jméno v seznamu nikdo jakýmkoliv způsobem nezpochybňoval. Lehce před půlnocí tak i pan Kocour dostal odpuštěno jednoznačným hlasováním představenstva (11:0:0).

Krátce po odhlasování odpustků propukly na bloku 7 větší slavnosti, než oslavy 10. výročí založení Studentské Unie. Whiskas se válel rozházený po schodech a mléko teklo proudem. Hesla jako „Vše je zapomenuto, ať žije předseda!“ nebo „Mikeš na hrad!!“ či „I bez bot jsi kotě rychlejší než blesk!“ vyřvával v mléčném opojení každý šťastný obyvatel sedmičky.

Tohle není o kontaktech, ale o tvrdé práci. Celé dny maká a po práci se vrací do pelíšku na vrátnici utahaný jako pes. Jestli si to někdo zaslouží, je to jedině pan Kocour!“ uvedla omlékovaná vrátná bloku 7, dlouholetá známá pana Kocoura, paní Petruše. Síťová sekce zatím váhá, zda na vrátnici dovést metalickou přípojku, nebo na kocoura raději nasměrovat mikrovlnu. Tomu se sečtělý Kocour brání s odůvodněním, že po několika zahraničních zkušenostech každá rozumná kočka upřednostní kabel.

A co na to Kocour? Kocour již zaučuje své nástupce Je to opravdu velký profesionál. Ačkoliv je registrátorem pouhých několik hodin, nenechává nic náhodě a již začíná zaučovat své nástupce (viz. obr)..

Novému registrátoru bloku 7 tak nezbývá než popřát hodně úspěchů v další, jistě úspěšné práci.

-CML-


Seminář o emoční inteligenci

| 20. Únor 2013 | Akce - 8 komentářů
Seminář o emoční inteligenci
Interaktivní seminář pro studenty vysokých škol, kteří chtějí vidět změny v osobním i profesním životě

Emoční inteligence, která bývá také označována jako EQ, je schopnost rozpoznat, zhodnotit a zvládat vlastní pocity i pocity druhých. EQ pomáhá porozumět jiným lidem i jejich motivům a reagovat v dané situaci vhodným způsobem.

Vědecké výzkumy ukazují na důležitost EQ pro rozvíjení citové stability,dovedností potřebných v mezilidských vztazích, kreativity, vůdčích schopností i schopnosti zvládat stres.

Školení v oblasti EQ je užitečné pro rozvoj osobnosti i budoucí kariéry. Podle statistik „v 75 % případů souvisí příčiny zničené kariéry s nedostatky v oblasti chápání nebo zvládání emocí, například s neschopností vypořádat se s problémy v mezilidských vztazích, s nevyhovujícím způsobem vedení týmu v obdobích těžkostí nebo konfliktů či s nedostatečnou schopností přizpůsobit se změně či budit důvěru.“ (Centrum pro kreativní vedení)

Seminář účastníkům pomáhá rozvíjet znalost vlastních emocí a schopnost uvědomovat si je, i porozumění tomu, jak tyto emoce ovlivňují je samotné i jejich kolegy a celkovou atmosféru na pracovišti. Seminář poslouží i těm, kdo se chtějí rozvíjet a zdokonalit v oblasti vůdčích schopností.

Termín: 9. a 10. března 2013

Místo: Opletalova 26, budova Fakulty sociálních věd UK

Cena: 300 Kč při registraci a zaplacení do 25. února, při pozdější registraci 400 Kč

Na tento seminář je nutné se registrovat předem.
Více informací a registraci najdete přímo na stránkách semináře EQ:
www.eqseminar.cz

Copyright © 1996-2024 Silicon Hill. Všechna práva vyhrazena.