ČLÁNKY / FOTKY / AKCE
Virtuální bastlírna XXXIII.
Již tradiční videokonference s našimi bastlíři z projektu MacGyver. Připoj se taky!

Více podrobností najdeš na webu.

14.12.2023
Závěrečný večírek Blokových her

Tradiční Závérećný većírek s předáním cen jako závér Blokových her ZS2023

WIKI

13.12.2023
Vánoční večírek SH
Reprezentační Vánoční večírek klubu SiliconHill
11.12.2023
Předseda klubu Silicon Hill vyhlašuje v souladu se Stanovami klubu a jeho Volebním řádem řádné volby...
16.11.2023 | Celý článek
Po poměrně dlouhé době se změnily členské příspěvky do klubu Silicon Hill, nejen jejich názvy, ale...
12.9.2023 | Celý článek
Předseda klubu Silicon Hill vyhlašuje v souladu se Stanovami klubu a jeho Volebním řádem volby na...
7.4.2023 | Celý článek

KANCELÁŘ

Email:kancelar@siliconhill.cz
Telefon:+420 724 782 500

Koleje Strahov, blok 1,
1. patro, kancelář SU,
č. dveří 40 (na konci chodby vpravo) Google-map

Vzdělávání

Klub Silicon Hill není jen o samotné síti a životě na kolejích Strahov, ale organizuje také nejrůznější vzdělávací aktivity – přednášky, konference a tzv. akademie. Akademie jsou pravidelné praktické večerní kurzy, které doplňují často velmi teoretické vzdělávání ve škole. Kurzy jsou určeny nejen pro počítačové nadšence či programátory, ale myslíme i na stavaře, architekty nebo strojaře.

Některé z kurzů jsou ukončeny celosvětově uznávaným certifikátem, kterým se můžeš prokázat u budoucího zaměstnavatele. Na druhou stranu i necertifikované kurzy tě naučí mnohé. Většina kurzů probíhá v našem Školicím centrum.

Přednášky a konference

InstallFest

InstallFest

https://installfest.cz/

InstallFest je konference zaměřená na open-source operační systém Linux a příbuzná témata, která se koná každoročně první březnový víkend. Hlavním myšlenkou je sdružovat linuxové nadšence a pomoci začátečníkům s orientací v tomto operačním systému.


SUT SH

Středisko UN*Xových technologií (SUT)

http://sut.siliconhill.cz/

Středisko UN*Xových technologií, známější pod zkratkou SUT SH, jsou přednášky konané zpravidla jednou týdně v klubovně na bloku 7. Cílem je seznamovat lidi se svobodnými operačními systémy a programy. Jedná se zejména o GNU/Linux a vše kolem něj.


 

 

Akademie

Autodesk Akademie

Autodesk

http://autodesk.siliconhill.cz

Kurzy Autodesk ti nabízí nejenom zlepšení tvých dovedností v grafických programech potřebných ve škole i v praxi, ale i odbornou pomoc od lektorů. Navíc po úspěšném absolvování obdržíš celosvětově uznávaný certifikát Autodesku. Kurz je placený.


C++ Akademie

C++

https://c.siliconhill.cz/cpp.php

C++ je velice flexibilní a univerzální programovací jazyk, běží na všem od jednočipových počítačů až po ty sálové. Navíc máme kurzy i pro úplné začátečníky, tak se můžeš přihlásit, i když zrovna nestuduješ informatiku.


ECMAScript Akademie

Jak vytvořit svůj blog

https://c.siliconhill.cz/ecmascript.php

Přijď se k nám naučit, jak vytvořit webové stránky za pomoci jednoho z nejpopulárnějších jazyků k tomu určených – ECMAScript. Kurz tě provede návrhem od HTML a CSS přes nasazení frameworku React až po napojení na API.


Linux Akademie

Linux

http://linux.siliconhill.cz

Linux není operační systém určený jen pro odborníky nebo velké korporace. Umožní ti pracovat efektivněji, přizpůsobí se tvým potřebám a navíc je zdarma. Naučíme tě nebát se příkazové řádky a ukážeme ti, jak provádět základní administraci systému.


Python Akademie

Python

https://c.siliconhill.cz/python.php

Python je populární generický interpretovaný jazyk používaný často pro zpracování dat nebo tvorbu webů. Ať už jsi úplný začátečník ve světě programování, nebo chceš jen objevit tento oblíbený jazyk, neváhej se přihlásit do tohoto kurzu.


Embedded Systems Akademie

Vestavěné systémy (Embedded Systems)

https://c.siliconhill.cz/embedded.php

Naučíme programovat vestavěné systémy, které jsou všude kolem nás, např. v kamerách, vlacích nebo i pračkách. Jedná se o malé počítače, které obvykle pouští jediný program a jsou schopny rychle odpovídat na real-time data. Kurz je vhodný pro pokročilé programátory.


PARTNEŘI