ČLÁNKY / FOTKY / AKCE
Halloween párty
26.10.2016
Bastlířské středy: Jak prodat Vaše zařízení do reálného světa

Přednáška odborníka z praxe, Jana Řeháka (http://www.HW-group.com) o tom, co obnáší dostat zařízení do reálného světa.

Facebook událost

18.5.2016
BH & letní párty
10.5.2016
Report z historicky prvního zápasu v boxu Silicon Hillu v Králově Dvoře.Zápasu se zúčastnili tři muži:...
9.5.2016 | Celý článek
Klub Silicon Hill hledá zájemce na pozici předsedy. Silicon Hill je organizace o více než 4200...
20.12.2015 | Celý článek
Předseda Silicon Hillu vyhlašuje v souladu se Stanovami klubu Silicon Hill a Volebním řádem volby do...
15.11.2015 | Celý článek

KANCELÁŘ

Email:kancelar@siliconhill.cz
Telefon:+420 724 782 500

Koleje Strahov, blok 1,
1. patro, kancelář SU,
č. dveří 40 (na konci chodby vpravo) Google-map

Projekty

Velkou část svého úsilí věnuje klub Silicon Hill rozvoji svých členů ať už v rámci vzdělávání (tzv. akademie) nebo podpory jejich zájmových činností (tzv. projekty). Členové tak mají ideální prostor k seberealizaci, předávání zkušeností a možnosti vyzkoušet si nabyté znalosti v nekomerční sféře.

Většina projektů a akademií je zdarma přístupná všem členům klubu (Jak se stát členem?).

Máš vlastní nápad, vynikáš v něčem, co ostatní obdivují, a chceš předat své myšlenky a schopnosti ostatním? Napiš Projekťákovi klubu a založ si vlastní projekt!

Proč tedy nedělat v klubu Silicon Hill to, co baví právě tebe?

AVC.SH - Audiovizuální centrum

Projekt Audiovizuálního centra Silicon Hill je zaměřen na vytvoření a provozování nahrávacího studia a zvučení živých akcí. Projekt je vybaven studiovou technikou i technikou pro živé akce, dále také světelnou a video technikou.
Momentálně se zaměřuje na onlinestream a 4K video.

http://avc.siliconhill.cz


MacGyver - bastlíři SH

Projekt MacGyer zastřešuje fungování zájmové místnosti zvané „bastlírna“ což je elektronická-mechoanická dílna dostupná všem členům klubu.

http://macgyver.sh.cvut.cz
Včely na Strahově

Projekt Včely se stará o kvalitní opylení strahovského areálu a petřínských zahrad. Kromě toho se snažíme zprovoznit funkční pozorovací úl a nabídnout tak pohled do života tohoto úžasného hmyzu.

http://vcely.sh.cvut.cz


Taneční na Strahově

Projekt se zabývá výukou standardních a latinskoamerických tanců v několika úrovních. Je to příležitost, jak se naučit novým krokům či vypilovat techniku v přátelské neformální atmosféře s individuálnějším přístupem. Projekt také umožňuje zájemcům (lektorům), vyzkoušet si někoho učit a podělit se o své dovednosti s ostatními.

Taneční na Wiki


Fotoateliér

Mezi školní i mimoškolní aktivity studentů ČVUT patří v nemalé míře vlastní tvořivá činnost, mezi kterou bezesporu patří i fotografie. V současné době existuje na strahovském kopečku zájmová místnost, která fotografům poskytuje vynikající podmínky pro práci jak poloprofesionální, tak i pro profesionální tvorbu produktových, portrétních nebo modelingových fotografí.

Fotoateliér na Wiki


Fotokomora

Kdy jste naposledy drželi v ruce fotografii? Myslím tím skutečnou hmatatelnou fotografii na papíře, která vydrží založená v knize, zarámovaná na zdi či zapadlá za skříní desítky let? Projekt Fotokomora poskytuje zázemí, materiál i pomoc každému, kdo má chuť takové fotografie vytvářet čistě analogovou cestou, od zmáčknutí spouště po vyvolání fotografického papíru.

http://fotokomora.sh.cvut.cz/


Hudebny

Chceš dělat muziku i mimo své rodiště?
Máš kapelu či chceš v nějaké začít?
 Chceš poznat nové muzikanty a začít hrát v Praze?
Anebo se jen tak mezi učením odreagovat a zahrát si?
Navštiv Hudebny SH a vyzkoušej si cokoli tě bude bavit!
V Praze nenalezneš levnější možnost zkoušet a hrát!

http://hudebny.siliconhill.cz


SHOW

Silicon Hill Open Wednesday je hudební festival pro mladé začínající kapely, především ze Strahova a jiných kolejí. Letošní ročník, na který jste všichni srdečně zváni, proběhne 22.4.2015! ČVUŤáci neváhejte a přihlaste svojí kapelu ať se i letos máme na co těšit ;)

http://show.siliconhill.cz


SHerna

Projekt pro ty, kteří chtějí dopřát svým očím odpočinku od neustálého zírání do monitoru. SHerna je příjemně vybavená místnost, útočiště gamerů, kteří už nemohou vydržet na pokoji s partnerem a novodobá aréna, určená k ničení vztahů mezi přáteli. K tomuto účelu Vám poslouží herní konzole Xbox 360, vybavená ovladačem Kinect. Celý zážitek je umocněn instalovaným fullHD projektorem, se kterým je posměch nejslabšímu hráči skutečným prožitkem.

SHerna na wiki

Modelland

Modelland je ideálním prostorem ke stavbě modelů zejména pro studenty architektonických či stavebních oborů. Stále se rozšiřující sortiment vybavení může uspokojit i leckterého jiného modeláře nebo kutila.

Modelland na wiki


3D Tisk SH

Tisknout umí každý. Ale tisknout ve 3D, to umí jen mistři. Přijďte se k nám podívat na SH 3D tiskárnu, rádi Vám ukážeme jak funguje. Samozřejmě si můžete cokoliv vytisknout.

http://3dtiskarna.sh.cvut.cz/


SH liga ve stolním tenise

Semestrální soutěž, ve které se příznivci stolního tenisu mohou poměřit s ostatními studenty ze strahovských kolejí. Liga nabízí aktivní trávení volného času s možností poznat nové kamarády a vyzkoušet si soutěžní prostředí.

http://pinec.sh.cvut.cz/


Výtvarný kroužek

Výtvarný kroužek je tu pro každého člena klubu, který touží po aktivním, zábavném, ale i relaxačním využití svého volného času. Máš-li chuť se kreativně vyřádit a naučit se novým výtvarným technikám, tak se u nás zastav.

Stránky výtvarného kroužku na wiki


PARTNEŘI