Blokové hry ZS2013 - Petřínská věž - Silicon Hill

V úterý 13.11. se blokové hry přesunuly do Školícího centra, aby potěšily všechny milovníky architektury a těstovin. A co že mají tyto dva na první pohled vzdálené obory společného?

Cílem snažení blokových týmů bylo tentokrát s pomocí provázků a špaget postavit co nejvyšší věž, která dokáže sama stát. Organizátoři naštěstí pomohli tím, že špagety nebyly uvařené, což bylo výhrychtivými oceňováno, ale hladovými zatracováno.

Snad všechny týmy hledaly před hrou na svých blocích někoho, kdo by jim pomohl se statikou nebo kopáním základů špagetových rozhleden. Jejich hledání bylo často úspěšné, protože některé bloky dokázaly zpod haldy modelů budov a velkých papírových plánů vytáhnout budoucí architekty i stavaře, a tak zvýšit pravděpodobnost svého týmu na úspěch.

I když se studenti architektury snažili využít své roky nabrané vědomosti, statika špagetových věží byl přeci jen dost tvrdý oříšek. Obavy organizátorů o nízký strop Školícího centra zůstaly tedy nevyplněny, i když nejvyšší stavby se mu kvapem blížily svými až téměř jeden a půl metry.

Slavní architekti by se občas divili, jak originální a funkční design jsou schopni studenti za pár minut vymyslet a zrealizovat. Ten nejvíce originální patří pravděpodobně bloku 5 s jejich stavbou zmítající se v chaosu, přidržovanou na místě třemi provázky.

Na originalitu ale naše soutěž ohledy nebrala a nemilosrdní organizátoři brali v úvahu pouze svůj metr. V soutěžní výškové disciplíně zvítězila skupinka z bloku 4, následována blokem 9 a 8.

V příští disciplíně 26.11.2013 budeme testovat schopnosti, které by každý Strahovák měl na tomto kopci nabrat – budeme totiž hledat hospody. Těšíme se na vás!


Petr Kaštánek | 17. Listopad 2013 | Akce

Připojená fotogalerie

Thumb__igp9017
2013 - Blokové hry ZS - Petřínská věž

Komentáře k článku

Aleksa 7.7.2015 11:26:
Mysledm si že nebfdt PCqera nebo jak se to pedše byla ta serie nudnějšed.Jinak gratuluju Boshikovi za vedtězstved v serii ktere1 byla mohnem lepši než yucatan.
Nilton 7.7.2015 13:32:
použedve1m =ZLEVA() a =ZPRAVA() a pokud chci jen če1st tak =če1st(X,Y,Z) kde X je buňka Y od ktere9 pozice a Z kolik znaků směrem vpvaro. Nejlepšed je použedt kombinaci ZLEVA ZPRAVA
Marlien 8.7.2015 08:08:
Your's is a point of view where real <a href="http://dqoksalhmw.com">inilgetlence</a> shines through.
Jean 10.7.2015 06:03:
Yup, that'll do it. You have my apearciption. http://kftmakeyf.com [url=http://uqidsxrbes.com]uqidsxrbes[/url] [link=http://gbfzrdnaqsk.com]gbfzrdnaqsk[/link]
Ojo 11.7.2015 23:19:
Jiřed Vanatkova15.8.2012V čle1nku je hodně nepřesnosted a tak si je dovoluji<a href="http://qzilxdni.com"> oirpvat</a> Rath je ve sve9m životě trestanfd poprve9 a je nekuře1k, tedy de1 se předpokle1dat, že bude ubytove1n s relativně slušnfdmi jedinci. Pochybuji, že by se s typem obviněned, kterfd me1 ( horned hranice trestu 12 let) měl šanci dostat na volnou vazbu, tedy opravdu se de1 předpokle1dat, že bude 23 hodin z 24 na cele. Na druhou stranu, může medt na cele televizi, pravděpodobně jen na baterky, podobně jako re1dio. Jednou za tfdden si může nakoupit věci v kantfdně za 1000 Kč. V každe9m předpadě to pro něj je strašne1 změna.No na druhou stranu, všichni dobře věded, že je poslanec..Takže pre1va, ktere1 jsou obviněnfdm někdy upedre1ny, jemu rozhodně upřeny nebudou. Paradoxem zůste1ve1, že po dobu vfdkonu vazby, bude medt podmednky horšed než ve vfdkonu trestu, což vzhledem k pravidlu presumce neviny je už i tak paradoxem našeho ze1konedku. K ote1zce trestu, pokud bude odsouzen, věředm tomu, že bude umedstěn do věznice s dozorem. zcela na okraj, me1m za to, že nezvolil vhodne9ho pre1vnedho ze1stupce, jeho pre1vned ze1stupce nened specialistou na trestned pre1vo.A aby nedošlo k omylu, nehodnotedm ote1zku viny nebo neviny, jen komentuji čle1nek a de1ve1m tak najevo svůj ne1zor na informace, ktere9 jsou v něm uvedeny.
Dion 11.7.2015 23:21:
No tak ľudkovia miled, podpisujte sa :) Me1me tu skvele9 vfdsledky kvedzu a ja ani <a href="http://ujfxfa.com">neievm</a> kto ma znalosťami o Halo predčed ! A pritom sfa tu taked anonymovia už dvaja :)
Lorin 14.7.2015 13:24:
I read your post and wiehsd I was good enough to write it http://sduyveboel.com [url=http://vpqhjhgr.com]vpqhjhgr[/url] [link=http://exwygzzd.com]exwygzzd[/link]

Přidat komentářCaptcha_image  

Copyright © 1996-2024 Silicon Hill. Všechna práva vyhrazena.